20. novembra 2015

Hokejisti Žiliny zdolali Duklu Trenčín 3:1

Na snímke vpravo hokejista Žiliny Václav Stupka a vľavo hráč Dukly Trenčín Jakub Gašparovič v zápase 23. kola hokejovej Tipsport ligy MsHK DOXXbett Žilina - Dukla Trenčín 20. novembra 2015 v Žiline. Foto: TASR - Erika Ďurčová
Žilina 20. novembra (TASR) - "Vlci" začali proti "vojakom" zostra a už v úvodnej minúte musel Chábera zlikvidovať nájazd Richarda Hunu, ktorého nechali hostia nepokrytého. Žilinčania hrali potom v krátkom slede dve presilovky a na konci tej druhej sa po vyšachovaní hostí gólovo presadil kapitán Drevenák. V 13. min. mohla Žilina pridať druhý gól, ale pri veľkých šanciach Konečného a Valáška zahviezdil Chábera. Hostia aspoň načas ožili v presilovke po štvrťhodine hry, ale Tomek všetko vyriešil.

Dobrý hokej pokračoval aj v druhej časti, pričom hra sa viac vyrovnala, ale góly, aj napriek početným vylúčeniam na oboch stranách, nepribúdali. V 31. min. predviedol perfektný zákrok Tomek, keď v presilovke vychytal strelu Nováka. V 37. min. mal gól na hokejke Vozdecký, lenže Tomekov betón bol proti, a tak si domáci udržiavali stále tesný náskok.

V tretej tretine sa už zamerali na pozornú defenzívu a snažili sa využiť každú príležitosť na strelenie druhého gólu. Dlho sa im to nedarilo, ale v 50. min. unikol hosťom Stupka a napriek tiesneniu dokázal prekonať Cháberu. Trenčania sa potom nevedeli dostať dopredu vďaka výbornej pozičnej hre domácich a ich vysokému forčekingu. Hostia sa odhodlali už v 56. min. k hre bez brankára, ale už o minútu v nej inkasovali z hokejky Homera a bolo rozhodnuté. Trenčania síce ešte znížili po úniku Melichárka, ale ďalší gól už nepridali.

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Drevenák (Róbert Huna, Richard Huna), 50. Stupka (Valášek, Konečný), 57. Homer (Novotný, Stupka) - 59. Melichárek (Drgoň, Gašparovič).
Rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Makovský - M. Hlinka obaja 10 min. za napadnutie hlavy a krku, L. Novák 10 min. nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 982 divákov