13. marca 2016

Holdenerová je po slalome na čele kombinácie v Lenzerheide

Švajčiarska lyžiarka Wendy Holdenerová na trati kombinačného slalomu Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide 13. marca 2016. Foto: TASR/AP
Lenzerheide 13. marca (TASR) - Švajčiarska lyžiarka Wendy Holdenerová sa po slalome usadila na čele priebežného poradia nedeľňajšej alpskej kombinácie v Lenzerheide. Vo švajčiarskom stredisku dosiahla najrýchlejší čas 40,43 s., pred druhou Rakúšankou Michaelou Kirchgasserovou mala v cieli k dobru takmer päť desatín. Tretia skončila Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová. Pôvodne bol v sobotu ako prvý na programe super G, pre zhoršenú viditeľnosť organizátori disciplíny vymenili.

Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová telefonuje v cieli kombinačného slalomu Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide 13. marca 2016. Foto: TASR/AP
Na štart sa postavila aj Lara Gutová, ktorá obsadila v slalome deviatu priečku so stratou 1,46 s. Pri neúčasti Američanky Lindsey Vonnovej, ktorá pred nedávnom pre zdravotné problémy ukončila sezónu, jej na zisk veľkého krištáľového glóbusu stačí obsadiť v sobotňajšej kombinácii najhoršie 26. priečku, keďže Nemka Viktoria Rebensburgová v nedeľu neštartovala. V hre o malý glóbus v rámci disciplíny sú okrem Gutovej ešte aj Holdenerová, Kirchgasserová aj Gagnonová.