Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. augusta 2007

Hollande žiada vysvetlenie prípadu bulharských sestričiekFrancois Hollande, šéf opozičných socialistov, vyzval vo štvrtok vládu a prezidenta Nicolasa Sarkozyho, aby vysvetlili okolnosti oslobodenia bulharského zdravotného personálu potom, ako syn ...Zdieľať

PARÍŽ 2. augusta (WEBNOVINY) - Francois Hollande, šéf opozičných socialistov, vyzval vo štvrtok vládu a prezidenta Nicolasa Sarkozyho, aby vysvetlili okolnosti oslobodenia bulharského zdravotného personálu potom, ako syn líbyjského vodcu Saíf al-Islam Kaddáfí v rozhovore pre denník Le Monde vyhlásil, že Francúzsko uzatvorilo s Tripolisom obchodný kontrakt na dodávky zbraní. "Ak aj nedošlo k dohode, prečo potom podpisovať vojenské zmluvy s Líbyou, ktorá je pôvodcom teroristických činov?" Opýtal sa v rozhovore pre televíznu stanicu France 2 Hollande.

Podľa šéfa socialistov celá operácia sa navyše uskutočnila bez prítomnosti ministra zahraničia Bernarda Kouchnera. "Keď v demokracii nevie šéf diplomacie nič o vojenských dohodách, znamená to, že sme v situácii všadeprítomnosti (prezidenta), a potom môžeme položiť otázku o transparentnosti," povedal ďalej šéf opozície.

Nicolas Sarkozy v stredu pred odchodom na dovolenku vyhlásil, že Paríž nepodpísal s Tripolisom žiadne vojenské dohody.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Druhý blok V1 vyrobil do konca júla 2 113 GWh elektriny
<< predchádzajúci článok
SP chce dať na rozvoj informačných systémov 3,67 mld. Sk

Hollande žiada vysvetlenie prípadu bulharských sestričiek - diskusné fórum čitateľov