02. mája 2015

Hossa asistoval, Chicago zdolalo Minnesotu a v sérii vedie 1:0

Marco Scandella z Minnesota Wild (vľavo) a Marián Hossa

Marco Scandella z Minnesota Wild (vľavo) a Marián Hossa Foto: TASR/AP
New York 2. mája (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel asistenciou k výhre Chicaga Blackhawks nad Minnesotou Wild 4:3 v piatkovom prvom zápase semifinále play off Západnej konferencie NHL. Skúsený útočník asistoval Brandonovi Saadovi na úvodný gól stretnutia, ktorý padol už po 75 sekundách hry. "Čierni jastrabi" tak využili výhodu domáceho prostredia a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

Doma zaváhal Montreal, ktorý prehral v prvom dueli semifinále Východnej konferencie s Tampou Bay 1:2 po dvojnásobnom predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 83. minúte Nikita Kučerov.

play off NHL - 2. kolo

prvý zápas semifinále Východnej konferencie

MONTREAL - TAMPA BAY 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
55. Pacioretty (Subban, Gilbert) - 43. Johnson (Carle, Šustr), 83. Kučerov (Filppula). Brankári: Price - Bishop, strely na bránku: 44:35, 21.287 divákov
/stav série: 0:1/

prvý zápas semifinále Západnej konferencie

CHICAGO - MINNESOTA 4:3 (3:0, 1:3, 0:0)
2. Saad (HOSSA), 14. Kane (Richards, Vermette), 16. Kruger (Shaw, Keith), 40. Teräväinen (Sharp, Keith) - 22. Zucker (Vanek), 26. Parise (Vanek, Koivu), 30. Granlund (Parise). Brankári: Crawford - Dubnyk, strely na bránku: 35:33, 21.851 divákov
/stav série: 1:0/

Slovák v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 16:27 0 1 1 0 4 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/