01. apríla 2017

Hosťujúci Slovan Bratislava vyhral nad Podbrezovou 3:2

Na snímke zľava Ján Krivák (Podbrezová) a Tomáš Priškin (Slovan) v zápase 25. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FO ŽP Šport Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava 1. apríla 2017 v Podbrezovej. Foto: TASR - Branislav Račko
Podbrezová 1. apríla (TASR) - Stretnutie 25. kola Fortuna ligy medzi Podbrezovou a Slovanom sa skončilo víťazne pre hostí.

Prvý polčas začali aktívne obe strany. Ako prvý zasahoval domáci brankár Kuciak, keď jeho spoluhráč Turňa zle odkopával loptu. Vzápätí sa prezentovali stelecky aj hostia, ale Čavrič z voleja nemieril presne. Úvodný gól vsietili Bratislavčania po peknej kombinačnej akcii - stredom prenikol Soumah, našiel naľavo Priskina, ten mu loptu poslal naspať a ústredný hráč belasých z prvej nezaváhal. Podbrezovčania po tomto góle nehrozili, mali iba náznaky šancí. Naopak mohlo to byť 0:2 po koncovke Priskina, ktorý mieril pod brvno a Kuciak s problémami zasahoval.

Po prestávke sa Slovan ujal dvojgólového vedenia. Po centri vyhral hlavičkový súboj Oršula a loptu usmernil medzi žrde Priskin. Následne domáci prepli na vyššie obrátky, do šance sa dostal voľný Mikuš, ale hlavičke chýbala razancia. V 69. minúte železiarom vyšla akcia, prudký center našiel Viazanka, ktorý hlsvou nedal Muchovi šancu. Podbrezová sa dostávala do tlaku, ale inakasovala po protiútoku. Aktívny Soumah dostal loptu do 16-tky, posunul ju Schetovi, ktorý zvýšil na 3:1. Domácim sa v závere podarilo znížiť, keď sa ľavačkou parádne trafil Kuzma. Na vyrovnanie však už futbalistom ŽP Šport čas nezostal.

ŽP Šport Podbrezová - Slovan Bratislava 2:3 (0:1)
Góly: 69. Viazanko, 87. Kuzma - 23. Soumah, 60. Priskin, 77. Schet. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Podio, Kupčík - Priskin, Ligeon, Vittek, 2031 divákov

Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Podio, Vajda – Polievka (74. Kuzma), Kochan, Viazanko (84. Migaľa)- Bernadina (66. Mikuš)

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, De Marco (17. Ligeon), Kubík – Kóňa, Savičevič – Oršula, Soumah (88. Vittek), Priskin (64. Schet)- Čavrič