Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. marca 2016

Hraničná suma mesačného príjmu pre rok 2016 je 574,86 euraIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 17. marca (TASR) - Odvodová úľava je určená pre ľudí, ktorí sa po dlhodobej nezamestnanosti zamestnajú v pracovnom alebo štátnozamestnaneckom pomere. Jednou z podmienok odvodovej úľavy je okrem iného dosahovanie príjmu, ktorý je najviac 67 % priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR spred dvoch rokov.


Hraničná suma mesačného príjmu pre rok 2016 je 574,86 eura. To znamená, že nárok na úľavu z odvodov majú zamestnanci, ktorých pracovný alebo štátnozamestnanecký pomer začal v roku 2016 s príjmom, ktorý nepresahuje túto sumu. Pre tých, ktorí sa zamestnali ešte v roku 2015 a ich pracovný vzťah trvá aj v roku 2016, je hraničná suma zárobku 552,08 eura.

Hraničná suma príjmu pre odvodovú úľavu platí počas 12 kalendárnych mesiacov pracovného vzťahu a po celý tento čas sa nemení. Preto je pre zamestnancov, ktorí začali pracovný alebo štátnozamestnanecký pomer v minulom roku, iná, ako pre zamestnancov,  ktorí začali pracovný alebo štátnozamestnanecký pomer v roku 2016.

Odvodová úľava sa od 15. decembra 2015 rozšírila aj na zamestnancov, ktorí boli evidovaní v evidencii uchádzačov o prácu najmenej 6 mesiacov pred vznikom pracovného alebo štátnozamestnaneckého pomeru a majú trvalý pobyt v niektorom z najmenej rozvinutých okresov.

TASR informoval Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopravcovia IDS v Bratislavskom kraji sa odvolali v kauze SeniorPasov
<< predchádzajúci článok
Partizánske evidujú dlh na daniach a poplatkoch viac ako milión eur