Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. apríla 2010

Identifikovali polovicu tiel z poľského lietadlaTakmer polovicu z 96 obetí havárie poľského prezidentského lietadla v Rusku sa už podarilo oficiálne identifikovať ich príbuznými, informovalo v utorok ruské ministerstvo ...Zdieľať
kaczynski Foto: SITA/AP


MOSKVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Takmer polovicu z 96 obetí havárie poľského prezidentského lietadla v Rusku sa už podarilo oficiálne identifikovať ich príbuznými, informovalo v utorok ruské ministerstvo zahraničných vecí. "Do tejto chvíle bolo identifikovaných 45 obetí leteckej katastrofy," uviedla ministerka zdravotníctva Taťjana Golikovová, ktorú citovali ruské tlačové agentúry.

Sobotňajšiu haváriu poľského prezidentského lietadla na predmestí západoruského mesta Smolensk neprežili poľský prezident Lech Kaczynski, jeho manželka, ani zvyšných 94 ľudí na palube.

Telá obetí previezli do márnice v južnej časti Moskvy, kde sa ich príbuzní obetí a oficiálni predstavitelia s pomocou ruských úradov snažili identifikovať. Golikovová potvrdila, že telo Kaczynského manželky by sa do Poľska malo vrátiť v utorok ráno, zatiaľ čo sa bude pokračovať v identifikácii zvyšných obetí. Kaczynského telo identifikoval v sobotu jeho brat-dvojča Jaroslaw, ktorý v minulosti zastával post premiéra. Ruské úrady už varovali, že niektoré telá sú tak znetvorené, že pre ich identifikáciu sa bude vyžadovať dôkaz založený na testoch DNA.

Kaczynski spolu s prezidentskou delegáciou zahynuli v sobotu, keď smerovali do ruskej Katyne ležiacej neďaleko Smolenska. Mali sa tam zúčastniť na spomienkovom obrade pri príležitosti 70. výročia masakry, pri ktorej rukou sovietskej NKVD prišlo o život okolo 22 tisíc poľských dôstojníkov.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidenta Bakijeva prišli podporiť tisíce ľudí
<< predchádzajúci článok
Brazília povolila 10-ročnému dievčaťu interrupciu