Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. februára 2012

Igor Matovič prešiel detektorom lži bez zaváhaniaPredseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič už úspešne absolvoval vyšetrenie na detektore lži. Pred týždňom, v piatok 17. februára, v Londýne záporne ...Zdieľať
matovic BRATISLAVA 23. februára  - Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič už úspešne absolvoval vyšetrenie na detektore lži.


Pred týždňom, v piatok 17. februára, v Londýne záporne odpovedal na otázky, či vzal, dal, alebo mu niekto ponúkol reálny úplatok alebo či pri dovoze tlačiarenského stroja ukrátil štát na cle alebo daniach.

"Na všetky tieto otázky som odpovedal a pri všetkých som prešiel s výsledkom, že neklamem," oznámil dnes Matovič na tlačovej besede.


Matovič získal i certifikát

Slová Matoviča potvrdil Don Cargill z britskej spoločnosti NADAC, kde Matovič test absolvoval. Cargill je zároveň prezident Britskej a Európskej polygrafickej asociácie a člen Americkej polygrafickej asociácie. Líder hnutia dostal o svojom teste certifikát, ktorý považuje za dostatočnú záruku, že na Slovensku sú politici, čo sa detektora lži neboja.

Matovič opätovne vyzval predsedov parlamentných politických strán, aby vyšetrenie s rovnakými otázkami absolvovali tiež.

Dnešný deň považuje v histórii Slovenska za zlomový, pretože ľuďom umožní, aby nevolili "mačku vo vreci", ale posudzovali politikov podľa skutkov. Niekoľkohodinové testovanie nie je podľa Matoviča práve príjemným zážitkom, ale napokon si povedal, že to "ani nebolelo."


Ani jeden chybný výsledok

Cargill, ktorý má za sebou stovky vyšetrení, tvrdí, že ani raz mu polygraf nevykázal chybný výsledok. Testovaniu dôveruje a spolieha sa naň. "Ak by som mal niekoho voliť, tak toho, kto prešiel detektorom lži," poznamenal.

Odídenci z Matovičovej kandidátky sa teda polygrafického preverenia odpovedí na väčšinu svojich otázok zrejme nedočkajú. Ten vo štvrtok totiž podotkol, že otázky na detektor prijme len od tých ľudí, ktorí absolvujú vyšetrenie a odpovedia na rovnaké otázky ako on.

Bývalý líder kandidátky hnutia Martin Mojžiš, predsedovia OKS Peter Zajac a KDS Vladimír Palko Matoviča vyzvali, aby na detektore odpovedal, či vypracoval svoju diplomovú prácu samostatne a ak nie, či autorovi jej podstatnej časti zaplatil dovolenku pri mori.

Zaujíma ich tiež, či osobne pozval spoločníka Penty Jozefa Špirka na rokovanie o kandidátke hnutia, či pôvodná verzia programu pochádza od Špirka a jeho spolupracovníkov, či odrádzal Františka Mikloška od vystúpenia v televíznej diskusnej relácii a či Matovičov predvolebný štáb nechal vytvoriť transparenty vyvolávajúce dojem, že detektor lži žiada verejnosť.

Odídenci kladú Matovičovi otázky na detektor

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Igor Matovič nebude kandidovať, ak Smer okreše kandidátku (16. 2. 2012)
 Politológ si myslí, že Matovičov nápad nie je taký debilný (7. 2. 2012)
 Ak KDS a OKS neodídu sami, Igor Matovič ich stiahne (7. 2. 2012)
 Matovičovcom hrozí rozpad, môže za to detektor lži (6. 2. 2012)
 Koalícia a Smer chcú zmariť zrušenie imunity, tvrdí Matovič (1. 2. 2012)
 Matovič zhanobil Gorilou štátny symbol, hnevá sa združenie (22. 1. 2012)
 Igor Matovič nalepil na bránu parlamentu gorilu s banánom (20. 1. 2012)
 Matovičovci idú demonštrovať do ulíc za zrušenie imunity (16. 1. 2012)
 Pre Igora Matoviča bude šesť percent vo voľbách hanba (8. 1. 2012)
 Igor Matovič si prichystal 'kladivo na Slotu' (1. 1. 2012)nasledujúci článok >>
Svetoví lídri budú diskutujú o kríze v Somálsku
<< predchádzajúci článok
Euro posilnilo voči doláru aj jenu

Igor Matovič prešiel detektorom lži bez zaváhania - diskusné fórum čitateľov

Je jasne nad slnko, ze odidenci su podvodnici a zlodeji.24.2. 3:01:49