Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

27. augusta 2010

Investor zrekonštruuje dotknuté ulice pri CentráleInvestor Immocap Group, a. s. zrekonštruuje ulice dotknuté výstavbou multifunkčného komplexu Centrál, ktorý vyrastie v bratislavskom Ružinove. Pre agentúru SITA to uviedol ...Zdieľať
central Foto: stavebne-forum.sk

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Investor Immocap Group, a. s. zrekonštruuje ulice dotknuté výstavbou multifunkčného komplexu Centrál, ktorý vyrastie v bratislavskom Ružinove. Pre agentúru SITA to uviedol finančný riaditeľ Immocap Group, a. s. Martin Šramko. "Magistrát hlavného mesta nás zaviazal k rekonštrukcii stavbou dotknutých ulíc - Miletičova, Jelačičova, Metodova, Cyrilova, Žellova, Kupeckého a Trnavská cesta v zmysle svojich stanovísk," uviedol Šramko. Novonavrhované komunikácie a priechody pre peších sa podľa neho skoordinujú s existujúcimi križovatkami, na vybraných križovatkách bude svetelná signalizácia. Chodníky a priechody pre chodcov budú bezbariérové, pri upravovaných komunikáciách investor urobí aj sadovnícke úpravy.

V súčasnosti investor pracuje na hrubej stavbe. Podľa Šramka už sú vybudované podzemné tesniace steny, dokončujú sa zemné práce a betonáž základovej dosky. Súčasne sa viažu výstuže, pripravujú sa ukotvenia žeriavov a betonáž zvislých a vodorovných prvkov.

Podľa oficiálnej internetovej stránky mestskej časti Ružinov sa obyvatelia žijúci v okolí výstavby polyfunkčného objektu Centrál posledné dni sťažovali na znečistené komunikácie pri stavbe, zvýšenú prašnosť, nedodržiavanie dopravného projektu pri výjazde zo staveniska a poškodzovanie priľahlých komunikácií ťažkou, stavebnou technikou. Podľa Šramka investor sťažnosti eviduje prostredníctvom stavebného úradu a iných kompetentných úradov, ktoré vykonávajú pravidelné kontroly na základe podnetov obyvateľov. "Z dôvodov, aby sme nezaťažovali obyvateľov na Jelačičovej ulici, sme presmerovali výjazd z Jelačičovej na Metodovu ulicu," uviedol Šramko. Proti nadmernej prašnosti investor polieva cesty približne dva až trikrát za hodinu. Stavba je tiež polievaná. Ukončením zemných prác a zabetónovaním základovej dosky sa podľa Šramka podstatne zníži zaťaženie obyvateľov okolitej zástavby. "Aktívne riešime všetky sťažnosti a robíme nápravné opatrenia," uviedol Šramko.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ozbrojenca z krčmy už obvinili
<< predchádzajúci článok
Nálada v slovenskej ekonomike sa mierne zlepšuje

Investor zrekonštruuje dotknuté ulice pri Centrále - diskusné fórum čitateľov

Rekonštrukcia ulíc27.8. 20:09:44