Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. februára 2019

Irán pokračuje v rozširovaní raketového programuIránsky najvyšší vodca Alí Chameneí.Zdieľať
Iránsky najvyšší vodca Alí Chameneí. Foto: TASR/AP
Teherán 10. februára (TASR) - Iránske revolučné gardy v sobotu oznámili, že Irán bude pokračovať v rozširovaní svojho raketového programu aj napriek varovaniam Spojených štátov. Informovala o tom agentúra DPA.


Podľa DPA sa to uvádza vo vyhlásení zverejnenom gardami pri príležitosti 40. výročia islamskej revolúcie z roku 1979, ktorá zosadila Spojenými štátmi podporovaného iránskeho šacha Mohammada Rezu Šáha Pahlavího.

Vo vyhlásení sa píše, že rozširovanie raketového programu je "v súlade s našou rozumnou obrannou stratégiou (...), napriek diabolským požiadavkám" zo strany USA.

Iránska štátna tlačová agentúra ISNA z vyhlásenia citovala, že Irán bude pokračovať aj vo svojom protiizraelskom kurze, a to "bez výhrad, bez kompromisov a bez rokovaní".

Iránske revolučné gardy sú podriadené priamo iránskemu najvyššiemu duchovnému, ajatolláhovi Alímu Chameneímu.

Irán tvrdí, že jeho raketový program nie je v rozpore s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN č. 2231, ktorá sa týka jadrových aktivít krajiny, pretože jeho rakety nemôžu niesť jadrové hlavice. Podľa iránskeho ministerstva zahraničných vecí sa tieto zbrane používajú iba na ochranu iránskych hraníc a nepredstavujú hrozbu pre ostatné krajiny v regióne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA rokujú o rezolúcii Bezpečnostnej rady OSN o Venezuele
<< predchádzajúci článok
Dnes bude prevažne zamračené, ojedinele prehánky

Irán pokračuje v rozširovaní raketového programu - diskusné fórum čitateľov