18. decembra 2016

Iuventa opäť s obhajobou. Urban: Slovenský pohár je v správnych rukách

Hráčky Michaloviec oslavujú víťazstvo vo finálovom zápase Slovenského pohára v hádzanej žien Bemaco Prešov - Iuventa Michalovce (25:33) v Trenčíne 18. decembra 2016. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trenčín 18. decembra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce piatykrát za sebou triumfovali v Slovenskom pohári. Vo finále záverečného turnaja v Trenčíne zdolali v nedeľu Bemaco Prešov 33:25 a na konte už majú v tejto súťaži spolu osem víťazstiev. Najlepšou strelkyňou zápasu bola s ôsmimi gólmi Jevgenija Levčenková.

Okrem prémie 1200 eur získali víťazky aj právo účasti v európskom Vyzývacom pohári 2017/2018. Ak sa stane Iuventa majstrom, právo prejde na zdolané finalistky z Prešova.

Iuventa od začiatku potvrdzovala úlohu favorita a po desiatich minútach finálového duelu viedla už 8:3. Prešovčanky kopili technické chyby, z čoho rezultovali rýchle protiútoky a Levčenková zavŕšila päť sekúnd pred sirénou skóre prvého polčasu už na 20:11 pre Michalovce. O víťazovi bolo prakticky rozhodnuté a tak tréner obhajcu dal v druhom polčase viac priestoru aj hráčkam z lavičky. Iuventa si držala pohodlný odstup od súpera, ktorému sa v závere podarilo skorigovať skóre na osemgólový rozdiel.

Slovenský pohár v hádzanej žien - finálový turnaj v Trenčíne

finále:

Bemaco Prešov - Iuventa Michalovce 25:33 (11:20)
Najviac gólov: Bačíková, Šutranová, Harčarufková a Tomášová po 4 - Levčenková 8/5, Perederijová 6, Holešová a Dubaucová po 5. Rozhodovali: Oťapka a Sivák, vylúčenia: 5:2, 7m hody: 0/0 - 5/5, 120 divákov.

Hlasy po zápase:

František Urban, tréner Iuventy: "Pohár je v správnych rukách. V tréningovom tempe sme finále zvládli a veľmi nás teší, že sme obhájili víťazstvo a budeme mať pekný záver roka. Snažili sme sa dať priestor všetkým hráčkam. Víťazstvo je pre nás motiváciou do ďalšej práce."

Dušan Daniš, tréner Prešova: "Svoju úlohu sme splnili a spokojní sme aj s druhým miestom. Vo finále sa ukázala vyššia kvalita Iuventy, mňa mrzia najmä zbytočné chyby na začiatku zápasu. Z toho vyplývali góly súpera a to dnes rozhodlo. Iba takéto zápasy nás posúvajú dopredu."