Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2023

Izraelské jednotky nakrátko vstúpili do Pásma Gazy, zasiahli niekoľko cieľovIzraelská armáda uviedla, že jej vojaci a tanky v noci na štvrtok nakrátko vstúpili do severnej časti Pásma Gazy a zasiahli niekoľko cieľov militantov.Zdieľať
israel_palestinians_41052 676x405 26.10.2023 (SITA.sk) - Izraelská armáda uviedla, že jej vojaci a tanky v noci na štvrtok nakrátko vstúpili do severnej časti Pásma Gazy a zasiahli niekoľko cieľov militantov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Udialo sa tak v čase, keď po viac ako dvoch týždňoch ťažkých náletov naďalej hrozí rozsiahlejšia pozemná invázia Izraelčanov.

Masy zranených po náletoch


Izraelské nálety zdevastovali časti Pásma Gazy, pričom štvrte zanechali v troskách a nemocnice v Gaze sa snažia liečiť masy zranených s ubúdajúcimi zdrojmi.

Organizácia Spojených národov (OSN) varovala, že jej v Pásme Gazy dôjde palivo, čo ju prinútilo výrazne obmedziť pomoc na obliehanom území.

Najsmrteľnejšia vojna


Vojna je najsmrteľnejšou z doterajších piatich vojen v Pásme Gazy pre obe strany. Hamasom riadené ministerstvo zdravotníctva v stredu uviedlo, že najmenej 6 546 Palestínčanov bolo zabitých a 17 439 ďalších utrpelo zranenia.

Na okupovanom Západnom brehu Jordánu bolo zabitých viac ako 100 Palestínčanov a 1 650 bolo zranených pri násilnostiach a izraelských náletoch po prekvapivom útoku Hamas na Izrael zo 7. októbra.Boje si v Izraeli podľa izraelských predstaviteľov vyžiadali viac ako 1 400 obetí, väčšinou civilistov, ktorí zahynuli pri útoku Hamasu. Izraelská armáda v stredu uviedla, že v Gaze je stále 222 rukojemníkov. Dosiaľ boli prepustení štyria z nich.


Zdroj: SITA.sk - Izraelské jednotky nakrátko vstúpili do Pásma Gazy, zasiahli niekoľko cieľov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri masovej streľbe v Maine zomreli desiatky ľudí, páchateľ je na úteku (video)
<< predchádzajúci článok
Ocenenie Zlatý Agitos získal tento rok Milan Fiľo