Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2011

Izraelskí politici sa hádajú pre mimovládkyMedzi dvoma najsilnejšími postavami izraelskej politiky silnie napätie a najnovšie sa nepohodli v pohľade na činnosť mimovládnych organizácií. Šéf izraelskej diplomacie ...Zdieľať
izrael Foto: SITA/APJERUZALEM 11. januára (WWEBNOVINY) - Medzi dvoma najsilnejšími postavami izraelskej politiky silnie napätie a najnovšie sa nepohodli v pohľade na činnosť mimovládnych organizácií.


Šéf izraelskej diplomacie Avigdor Lieberman navrhol policajné vyšetrovanie činnosti ľavicových mimovládiek, ktoré už dlho obviňuje z jednostrannej podpory Palestínčanov a snahy brzdiť vývoj Izraela. Ako vyhlásil v utorok na narýchlo zvolanej tlačovej konferencii v Jeruzaleme, považuje za "veľmi zvláštny úkaz", že niektorí členovia strany Likud izraelského premiéra Benjamina Netanjahua bránia vo vyšetrovaní zoskupení, ktoré "spolupracujú s teroristami".

Netanjahuov úrad vzápätí vyhlásil, že premiér Liebermanove slová "rozhodne odmieta" a radikálnemu šéfovi diplomacie pripomenul, že Likud je "demokratickou a pluralitnou stranou a nie diktatúrou s jednotným názorom".

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Belgicko utvorilo rekord v počte dní bez vlády
<< predchádzajúci článok
Poslanec SaS chce odstrániť špekulácie s funkčným obdobím