25. augusta 2019

Ján Volko vyhral stovku aj dvojstovku, v Prahe aj ďalšie slovenské výkony roka

Tagy: Praha

Halovému majstrovi Európy v behu na 60 m Jánovi Volkovi pozvoľna stúpa forma. V sobotnom 2. kole českej atletickej extraligy v Prahe vyhral dvojstovku o 24 stotín pred trojnásobným halovým majstrom sveta a ...

britain_athletics_worlds_98689 1a905f9dfb9b4df8af97edb23f5945f3 676x497 25.8.2019 (Webnoviny.sk) - Halovému majstrovi Európy v behu na 60 m Jánovi Volkovi pozvoľna stúpa forma. V sobotnom 2. kole českej atletickej extraligy v Prahe vyhral dvojstovku o 24 stotín pred trojnásobným halovým majstrom sveta a Európy na 400 m Pavlom Maslákom v sezónnom maxime 20,60 sekundy.

Volko si zlepšil tohtoročné maximum

Zverenec trénerskej dvojice Naďa Bendová - Róbert Kresťanko si o 6 stotín zlepšil tohtoročné maximum z finále Svetovej univerziády v Neapole, takže k limitu na MS v Dauhe mu chýbajú už len dve desatiny.

Volko má však stále šancu dostať sa na šampionát aj cez tabuľkové postavenie, potrebuje sa však zlepšiť momentálne na 20,48. Slovenský rekordér vyhral na Juliske i beh na 100 m časom 10,36.

Gajanová s osobným rekordom

Slovenské výkony roka dosiahli v Prahe ešte aj Daniela Ledecká na 200 m (24,06 s - 5. miesto), Martin Kučera na 400 m prekážok (50,78 s - 1. miesto) a výškar Matúš Bubeník (223 cm - 1. miesto).

Ďalšie prvenstvá z celkového počtu osem získali ešte trojskokan Tomáš Veszelka (16,39 m), Iveta Putalová na 400 m (53,22), Gabriela Gajanová na 800 m (2:09,58, na 400 m 3. v osobnom rekorde 54,40) a na 100 m prekážok Stanislava Lajčáková (13,30).

V Břeclave vo 4. kole C-skupiny I. českej ligy, čo je druhá najvyššia súťaž, uspel bronzový z juniorských ME 2019 v Borase na 400 m prekážok Matej Baluch, ktorý vyhral túto disciplínu výkonom 52,59 sekundy a pridal aj prvenstvo na stovke (10,79).

Zdroj: Webnoviny.sk - Ján Volko vyhral stovku aj dvojstovku, v Prahe aj ďalšie slovenské výkony roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Praha