13. mája 2012

Jana Dukátová má prvý bod v súboji o miestenku do Londýna

Kajakárka Jana Dukátová získala prvý bod v internej kvalifikácii slovenských vodných slalomárok s Elenou Kaliskou o jedinú miestenku na olympijské hry do Londýna. Rozhodlo o tom už ...

dukatova AUGSBURG 13. mája (WEBNOVINY) - Kajakárka Jana Dukátová získala prvý bod v internej kvalifikácii slovenských vodných slalomárok s Elenou Kaliskou o jedinú miestenku na olympijské hry do Londýna.

Rozhodlo o tom už semifinále K1 žien na XIII. majstrovstvách Európy v nemeckom Augsburgu, v ktorom 28-ročná Bratislavčanka obsadila 7. miesto a kvalifikovala sa do desaťčlenného finále.

O medaily už nebude bojovať dvojnásobná olympijská víťazka z Atén 2004 i Pekingu 2008 Elena Kaliská, ktorá v semifinále obsadila 18. priečku.

Dukátová bola na trati dostatočne rýchla, dosiahla druhý najrýchlejší čas spomedzi dvadsiatky kajakárok, ale dve trestné sekundy ju odsunuli na 7. pozíciu. Kaliskej jazda nevyšla podľa predstáv, na trati výrazne zaostala. Semifinále vyhrala Francúzka Carole Bouzidiová.

Druhý diel internej kvalifikácie slovenských slalomárok na dve víťazstvá sa uskutoční začiatkom júna na pretekoch I. kola Svetového pohára vo waleskom Cardiffe.