24hod.sk    Šport    OH 2012 Londýn

12. augusta 2012

Jaroslav Kulhavý vybojoval pre Česko zlato v cross country

Čech Jaroslav Kulhavý získal zlatú medailu v nedeľňajších pretekoch cross country horských cyklistov na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Úradujúci majster sveta triumfoval v čase 1:29:07 ...

cech jaroslav kulhavy ziskal zlatu m LONDÝN 12. augusta (WEBNOVINY) - Čech Jaroslav Kulhavý získal zlatú medailu v nedeľňajších pretekoch cross country horských cyklistov na Hrách XXX. olympiády v Londýne.

Úradujúci majster sveta triumfoval v čase 1:29:07 h.

Kulhavý bol v tesnom finiši o sekundu rýchlejší ako strieborný Švajčiar Nino Schurter, ktorý si o jednu priečku zlepšil svoj výsledok spred štyroch rokov v Pekingu.

Bronzovú medailu si vybojoval taliansky jazdec Marco Aurelio Fontana.

"Je to neuveriteľné, ide o najkrajší moment v mojom živote. Zlatá olympijská medaila je najviac, čo môže dosiahnuť športovec. Nino (Schurter, pozn.) bol veľmi kvalitným súperom, až do konca sme tvrdo bojovali o prvenstvo. Do záverečnej šikany som dal všetko, zvládol som ju perfektne a napokon som zvíťazil," uviedol po svojom triumfe Jaroslav Kulhavý.