Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. apríla 2019

Jediné fungujúce letisko v hlavnom meste uzavreli pre útokLíbya v nedeľu uzavrela jediné fungujúce letisko v metropole Tripolis po tom, ako miestni obyvatelia podali správu o leteckom útoku na mesto. Informovala o tom agentúra Reuters s ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Tripolis 21. apríla (TASR) - Líbya v nedeľu uzavrela jediné fungujúce letisko v metropole Tripolis po tom, ako miestni obyvatelia podali správu o leteckom útoku na mesto. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na webovú stránku letiska.


"Líbyjský úrad civilného letectva uzavrel vzdušný priestor v okolí letiska Mitiga do odvolania z dôvodu bezpečnosti," uvádza sa na webovej stránke, podľa ktorej útoky samotné letisko nezasiahli.

Úrady prerušili prevádzku na letisku Mitiga aj 8. apríla po tom, čo na letisko podniklo útok neidentifikované vojenské lietadlo. Prevádzku však na druhý deň obnovili.

Sily lojálne medzinárodnej uznanej líbyjskej vláde v Tripolise spustili v sobotu protiofenzívu zameranú na odrazenie jednotiek poľného maršala Chalífu Haftara, ktoré sa pokúšajú dobyť hlavné mesto.

V bojoch o Tripolis stoja proti sebe Haftarova samozvaná Líbyjská národná armáda (LNA) a sily spriaznené s medzinárodne uznávanou Vládou národnej jednoty, ktorá má sídlo v Tripolise. Ofenzíva LNA sa začala 4. apríla, odkedy si podľa aktuálnych údajov OSN vyžiadala viac ako 170 mŕtvych.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči zasahovali pri požiari v meste Říčany
<< predchádzajúci článok
V Columbine si pripomenuli 20. výročie masakru na strednej škole

Jediné fungujúce letisko v hlavnom meste uzavreli pre útok - diskusné fórum čitateľov