Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2011

Jednotky NATO zabili v Afganistane veliteľa TalibanuPri leteckom útoku koaličných síl v Afganistane v centrálnej provincii Wardak zahynul jeden z veliteľov hnutia Taliban. Vo vyhlásení o tom informovali Medzinárodné sily pre podporu bezpečnosti (ISAF) ...Zdieľať
pakistan taliban KÁBUL 22. septembra (WEBNOVINY) - Pri leteckom útoku koaličných síl v Afganistane v centrálnej provincii Wardak zahynul jeden z veliteľov hnutia Taliban. Vo vyhlásení o tom informovali Medzinárodné sily pre podporu bezpečnosti (ISAF) pod velením NATO.


Práve Karí Tahír bol terčom operácie, počas ktorej pri zostrelení vrtuľníka v auguste zahynulo 30 amerických vojakov. O život prišiel podľa ISAF aj ďalší bojovník Talibanu.

Americká armáda koncom augusta informovala, že talibancov zodpovedných za smrť amerických vojakov už zabila. Nemenovaný predstaviteľ afganskej vlády však tvrdil, že za zostrelenie helikoptéry je zodpovedný Tahír, ktorý vojakov vlákal do pasce informáciou, že tam prebieha stretnutie Talibanu. Tahír podľa vyhlásenia NATO velil skupine povstalcov v údolí Tandží.

Talibanci vrtuľník zostrelili 5. augusta. Pri incidente zahynulo 38 ľudí vrátane 30 amerických vojakov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Legalo.eu otvára softvérový obchod pre študentov
<< predchádzajúci článok
Google popiera, že porušil patentové práva Oracle

Jednotky NATO zabili v Afganistane veliteľa Talibanu - diskusné fórum čitateľov