Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2012

József Berényi odsudzuje, že na rokovanie prišiel Béla BugárRokovanie medzi stranou Most-Híd a Stranou maďarskej koalície (SMK) o možnej spolupráci sa začalo podľa predsedu neparlamentnej SMK Józsefa Berényiho nedodržaním dohôd. Ako povedal ...Zdieľať
bela bugar BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Rokovanie medzi stranou Most-Híd a Stranou maďarskej koalície (SMK) o možnej spolupráci sa začalo podľa predsedu neparlamentnej SMK Józsefa Berényiho nedodržaním dohôd.


Ako povedal Berényi pre agentúru SITA, po rokovaní z písomnej komunikácie vyplynulo, že rokovanie nemalo byť na najvyššej straníckej úrovni, ale malo byť na úrovni podpredsedov strán.

Preto delegáciu SMK viedol László Szigeti. Za Most-Híd však prišiel rokovať predseda strany Béla Bugár. Na základe toho na stretnutie prišiel s oneskorením aj Berényi. "Už to je nedodržanie dohôd," povedal Berényi.

Rokovania medzi oboma stranami budú pokračovať. SMK chce podľa Berényiho hovoriť na stretnutiach s Mostom-Híd o autonómii na Slovensku, ale aj rozvoji hospodárstva na juhu Slovenska. Most-Híd mal záujem rokovať o spolupráci pred regionálnymi voľbami.

Podľa Berényiho však krajské štruktúry majú autonómiu a vedenie strany do ich rozhodnutí nemôže zasahovať. Šéf SMK zároveň dodal, že jeho strana sa nechce zúčastňovať na rokovaniach medzi Mostom-Híd a predstaviteľmi vlády.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
UPC opäť výrazne rozširuje televíznu ponuku
<< predchádzajúci článok
Po kolapse Grécka je únia pripravená uzavrieť hranice

József Berényi odsudzuje, že na rokovanie prišiel Béla Bugár - diskusné fórum čitateľov

k tomu niet čo dodať30.5. 18:36:04
pr31.5. 0:10:51