Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júla 2021

Juh Brazílie prekvapilo výnimočne chladné počasie, uprostred leta tam nasnežilo (video)Výnimočne chladné počasie prinieslo južnej Brazílii sneh, ktorý v krajine vídať len zriedkavo. Najmenej 43 miest zaregistrovalo v stredu v noci sneh alebo mrznúci dážď, informovala meteorologická služba ...Zdieľať
brazil_snowstorm_55745 13bc80df3a9e429ea7c0b1134f4f0ae4 676x451 30.7.2021 (Webnoviny.sk) - Výnimočne chladné počasie prinieslo južnej Brazílii sneh, ktorý v krajine vídať len zriedkavo. Najmenej 43 miest zaregistrovalo v stredu v noci sneh alebo mrznúci dážď, informovala meteorologická služba Climatempo.


Miestne televízie odvysielali zábery, na ktorých Brazílčania stavajú snehuliaka a guľujú sa v meste Bom Jesus, ktoré sa nachádza v štáte Rio Grande do Sul. V Sao Joaquim v štáte Santa Catarina zase stromy obťažkali mráz a cencúle.

Sneh nie je v Brazílii bežný, a to ani v južných regiónoch počas zimy na južnej pologuli. Naposledy Brazília zažila snehovú búrku v roku 1957, keď v štáte Santa Catarina napadalo 1,3 metra snehu.

Očakáva sa, že teploty budú ďalej klesať a je možné, že bude znova snežiť. Brazílsky vládny meteorologický ústav informoval, že nízke teploty by mohli pretrvať do začiatku augusta a do piatka by v štátoch Mato Grosso do Sul, Sao Paulo, Minas Gerais a Goias mohlo mrznúť.
Zdroj: Webnoviny.sk - Juh Brazílie prekvapilo výnimočne chladné počasie, uprostred leta tam nasnežilo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riaditeľkou NAKA sa stala Kurrayová, nastúpi počas náročného obdobia
<< predchádzajúci článok
Epidemiológ má obavy z návštevy pápeža. Organizovať počas tretej vlny akciu pre 350-tisíc ľudí je zlé, tvrdí

Juh Brazílie prekvapilo výnimočne chladné počasie, uprostred leta tam nasnežilo (video) - diskusné fórum čitateľov