24. marca 2012

Karim Guédé nastúpil za Freiburg prvýkrát a hneď strelil gól

Slovenský futbalový reprezentant v službách nemeckého SC Freiburg Karim Guédé v sobotu prvýkrát skóroval za tento klub. Slovenský reprezentant dal gól ľavačkou v ôsmej minúte zápasu ...

guede FREIBURG 24. marca (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant v službách nemeckého SC Freiburg Karim Guédé v sobotu prvýkrát skóroval za tento klub.

Slovenský reprezentant dal gól ľavačkou v ôsmej minúte zápasu 27. kola I. bundesligy 2011/2012 a pomohol svojmu zamestnávateľovi k víťazstvu 2:0 nad 1. FC Kaiserslautern.

Freiburgu sa v jarnej časti sezóny najvyššej nemeckej súťaže darí, z posledného miesta v tabuľke sa odlepil na súčasnú štrnástu pozíciu. Freiburčania neprehrali v ostatných štyroch ligových stretnutiach, pričom trikrát zvíťazili a od zostupového pásma ich delia dva body.

Dvadsaťsedemročný defenzívny záložník Guédé má v I. bundeslige bilanciu tri zápasy a jeden gól a hneď svoj premiérový štart v základnej zostave Freiburgu v súťažnom dueli okorenil presným zásahom. Víťazstvo nad Kaiserslauternom spečatil druhým gólom v 14. min Cédric Makiadi. Karim Guédé hral do 72. minúty.

Jeho reprezentačný i klubový spoluhráč Erik Jendrišek sa dostal na ihrisko v 60. min z pozície striedajúceho hráča. Na lavičke hosťujúceho mužstva mal v sobotu premiéru nový tréner Krasimir Balakov, ktorý pred pár dňami nahradil vo funkcii Marca Kurza. Pre "čertov z Bezenbergu" to bol osemnásty duel bez víťazstva v sérii, z toho sedemnásty bundesligový.

Výsledky sobotňajších stretnutí 27. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže:

Freiburg - Kaiserslautern 2:0 (2:0)
Góly: 8. K. Guédé, 14. Makiadi
Karim Guédé odohral celý zápas a skóroval, Erik Jendrišek (obaja Freiburg) hral od 60. min

Bayern Mníchov - Hannover 2:1 (1:0)
Góly: 36. Kroos, 68. M. Gómez - 74. Ya Konan

Brémy - Augsburg 1:1 (0:0)
Góly: 61. Fullkrug - 90.+ Verhaegh

Mainz - Hertha Berlín 1:3 (0:1)
Góly: 58. Chuopo-Moting - 41. Ben-Hatira, 52. a 69. A. Ramos

Mönchengladbach - Hoffenheim 1:2 (1:0)
Góly: 38. Reus - 77. Firmino, 79. Vukčevič