05. júna 2013

Karolína Schmiedlová mieri do štvrťfinále dvojhry dievčat

Slovenská kvalifikantka Kristína Schmiedlová zvíťazila v stredajšom zápase osemfinálového 3. kola hlavnej súťaže dvojhry dievčat na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži ...

anna karolina schmiedlova PARÍŽ 5. júna (WEBNOVINY) - Slovenská kvalifikantka Kristína Schmiedlová zvíťazila v stredajšom zápase osemfinálového 3. kola hlavnej súťaže dvojhry dievčat na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži (21. mája - 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) nad Rumunkou Ilkou Csoregiovou za 133 minút 7:6 (4), 3:6, 6:4.

V treťom sete pritom prehrávala 1:4 s dvojitým brejkom. Pre 15-ročnú sestru fedcupovej reprezentantky SR Karolíny Schmiedlovej ide o premiéru na úrovni veľkej štvorky, aj so zarátaním kvalifikácie uspela vo francúzskej metropole už v piatich dueloch.

Zverenkyňa Ľubomíra Kurhajca v rámci programu NTC vyradila aj štvorku "pavúka" Varvaru Flinkovú z Ruska. Medzi najlepšími ôsmimi juniorkami na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2013 si zmeria sily s úspešnou zo súbežného stretnutia Sara Sorribesová-Tormová (Šp.) - Louisa Chirico (USA).

Dvojhra dievčat - 3. kolo (osemfinále):
Kristína Schmiedlová (SR) - Ilka Csoregiová (Rum.) 7:6 (4), 3:6, 6:4 za 133 minút