Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2023

Kauza prípravy vraždy Silvie Volzovej má pokračovať, čítať sa budú listinné dôkazyVo štvrtok 15. júna by pred senátom Okresného súdu Bratislava II malo pokračovať hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľkyZdieľať
img_3799 676x451 10.6.2023 (SITA.sk) - Vo štvrtok 15. júna by pred senátom Okresného súdu Bratislava II malo pokračovať hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Klaus Volzovej. Konkrétne by sa súd mal zaoberať oboznamovaním listinných dôkazov.


V rámci súdneho procesu už boli vypočutí všetci pôvodne navrhnutí svedkovia. Obhajca obžalovaného Pavla Ruska Marek Para však po poslednom májovom pojednávaní povedal, že ešte zvážia navrhnutie výsluchu ďalších.

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ, prezývaný Kýbeľ. Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody od mája 2019.

Prepis podielu v Markíze


Podľa obžaloby navštívil Rusko v roku 1997 Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Klaus Volzovú uniesli, donútili ju prepísať jej podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili.

Rusko obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji 2019 pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Klaus Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Klaus Volzovú niekto prinútil prepísať jej podiel na Ruska, a ten by ju následne zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Ruska prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Finančný prospech zo smrti


Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko.

Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ. Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Klaus Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Klaus Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.


Rusko je právoplatne odsúdený za falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Takisto čelí procesu v súvislosti so subvenčným podvodom týkajúcim sa azylového centra Maják nádeje.
Zdroj: SITA.sk - Kauza prípravy vraždy Silvie Volzovej má pokračovať, čítať sa budú listinné dôkazy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Scholz plánuje zavolať Putinovi a zabezpečiť, aby sa NATO nedostalo do vojny
<< predchádzajúci článok
Ukrajina vedie protiofenzívu a obranné akcie a všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi, vyhlásil Zelenskyj