Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. februára 2013

KDH prelomila bariéru mlčania o prezidentských voľbáchUznesením bratislavskej krajskej rady KDH k prezidentským voľbám sa podľa Jána Čarnogurského prelomila bariéra mlčania KDH k otázke prezidentskej kandidatúry jeho, alebo iných kandidátov z ...Zdieľať
jan carnogursky zbiera podpisy BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Uznesením bratislavskej krajskej rady KDH k prezidentským voľbám sa podľa Jána Čarnogurského prelomila bariéra mlčania KDH k otázke prezidentskej kandidatúry jeho, alebo iných kandidátov z prostredia KDH.


Ako povedal dnes pre agentúru SITA, uznesenie vníma pozitívne. „Vnímam ho ako zobratie na vedomie mojej kandidatúry na funkciu prezidenta zo strany KDH, a to vcelku pozitívnym spôsobom,“ povedal.

Poslanec NR SR Radoslav Procházka vníma uznesenie bratislavskej krajskej rady KDH, že je vážnym prezidentským kandidátom, ako gesto osobnej podpory a uznania. Ako povedal Procházka dnes pre agentúru SITA, uznesenie si váži. „Nič viac za tým hľadať netreba,“ konštatoval.

Ján Čarnogurský a Radoslav Procházka sú podľa bratislavskej krajskej rady KDH vážnymi kandidátmi na post prezidenta SR. Krajská rada prijala uznesenie, že Čarnogurský je vážny prezidentský kandidát, pričom za uznesenie hlasovalo 12 z 19 prítomných rady. Rada prijala aj obdobné uznesenie, teda, že vážnym kandidátom na post prezidenta je Procházka. Za toto uznesenie hlasovalo 10 členov rady.

V KDH sa zatiaľ hovorilo ako o kandidátovi na prezidenta o Pavlovi Hrušovskom. Čarnogurský chce kandidovať ako občiansky kandidát. Procházku ako kandidáta na rokovaní opozičných strán navrhla SaS.

Prezidentské voľby budú v roku 2014. Zatiaľ kandidatúru oznámil Andrej Kiska, ktorý je zakladateľom Dobrého anjela. SDKÚ-DS v decembri prijala uznesenie, podľa ktorého by najlepším kandidátom bola Iveta Radičová.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin vyhodil podpredsedu výboru za meškanie výstavby pre OH
<< predchádzajúci článok
Írsko sa dohodlo s ECB na reštrukturalizácii dlhu bánk

KDH prelomila bariéru mlčania o prezidentských voľbách - diskusné fórum čitateľov