Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. augusta 2011

Klaus varuje pred homosexualizmomČeský prezident Václav Klaus v piatok odmietol kritiku svojho vicekancelára Petra Hájeka, ktorý pozornosť verejnosti upútal mnohými kontroverznými výrokmi. Hájek si tentokrát vzal na mušku homosexuálov ...Zdieľať
klaus PRAHA 5. augusta (WEBNOVINY) - Český prezident Václav Klaus v piatok odmietol kritiku svojho vicekancelára Petra Hájeka, ktorý pozornosť verejnosti upútal mnohými kontroverznými výrokmi. Hájek si tentokrát vzal na mušku homosexuálov a označil ich za deviantov. Klaus však na rozdiel od viacerých lídrov českej politickej scény nevidí dôvod na odsúdenie Hájeka, ktorý reagoval na chystaný pochod homosexuálov centrom Prahy.Jej primátora Bohuslava Svobodu za krok umožniť konanie Pride označil za kryptosocializmus. Klaus odmietol Hájka trestať jeho výroky a podotkol, že je potrebné rešpektovať homosexualitu, no nie homosexualizmus.

"Ak niekoho popudzuje slovo deviácia, ja ho považujem za hodnotovo neutrálne slovo. V každom prípade je homosexualita niečo výrazne menšinové a ako také si zaslúži našu ochranu, nie však nutne apoteózu (nekritickú obhajobu)," píše vo svojom piatkovom vyhlásení česká hlava štátu. Práve budúcotýždňový pochod homosexuálov v Prahe bude príkladom prejavu homosexualizmu, nie homosexuality, dodáva Klaus, ktorého cituje český spravodajský portál iDNES.cz.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stredoeurópske akciové trhy v závere týždňa oslabili
<< predchádzajúci článok
Rehn tvrdí, že dlh Grécka klesne o 22 % HDP