Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. júla 2023

Kollár má na mimoriadnej schôdzi čeliť odvolávaniu, neotvorili ju ani v streduaktualizované 5. júla, 9:23 Mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Zdieľať
64a414df77a6c338076358 676x458 5.7.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 5. júla, 9:23


Mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) sa nepodarilo otvoriť ani v stredu, prezentovalo sa len 61 poslancov. Na to, aby bol parlament uznášaniaschopný, treba nadpolovičnú väčšinu, čiže 76 poslancov. Ďalší pokus o otvorenie schôdze bude o 10:00.

V utorok bola situácia rovnaká, keď sa prvýkrát prezentovalo 66 poslancov a pri ďalšom pokus ich bolo 71. Neprezentoval sa celý klub Sme rodina, klub Smer-SD, niektorí poslanci klubu OĽaNO, niektorí z klubu SaS vrátane predsedu strany Richarda Sulíka a niektorí nezávislí poslanci.  


Návrh na odvolanie Borisa Kollára iniciovala strana Demokrati. Zdôvodňuje ho tým, že Kollár použil fyzické násilie voči svojej bývalej partnerke a vyhlásil, že by to spravil znova. Pod návrhom je podpísaných 34 poslancov. Je medzi nimi 15 poslancov za stranu Demokrati, 11 poslancov strany Sloboda a Solidarita, päť z klubu OĽaNO a priatelia, nezaradení poslanci Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko), Veronika Remišová (Za ľudí) a Romana Tabák.

V odôvodnení návrhu sa píše, že „násilie na ženách je neprijateľné a neprípustné. O to viac, ak sa ho dopustil predseda parlamentu, ktorý zároveň niekoľkokrát vyhlásil, že by sa ho dopustil opäť.“ Podľa predkladateľov je neakceptovateľné, aby takto konal a domáce násilie obhajoval druhý najvyšší ústavný činiteľ.


Znova by chránil svoje deti


Boris Kollár v utorok na tlačovom brífingu povedal, že neodstúpi z postu predsedu Národnej rady SR a bude čeliť svojmu odvolávaniu na mimoriadnej schôdzi, pretože chce, aby sa všetci dozvedeli, že chránil život a zdravie svojho ročného dieťaťa.

„Všetci rozprávajú iba o následku, ale nikto o príčine. Ja som v prvom rade chránil život a zdravie svojho ročného dieťaťa, ktoré ešte nevedelo chodiť,“ povedal.

Zdôraznil, že nepovedal, že by išiel znova fackať Barboru Richterovú, ale že by znova chránil život a zdravie svojich detí, keď budú napadnuté. „Akými prostriedkami, to by sa videlo, podľa toho, čo by sa udialo,“ dodal. Podčiarkol, že je proti násiliu na ženách a vyzval všetkých chlapov, aby prestali útočiť na ženy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Zároveň vyzval všetky ženy aj mužov, aby prestali týrať deti, pretože o tom tu nikto podľa jeho slov nerozpráva. Keď sa hnutie Sme rodina dostane do parlamentu, prvé čo predloží, bude zákon o ochrane žien a o ochrane detí.

Ochrana detí a žien bude témou kampane


Poslankyne sa poslanci, ktoré ho chcú odvolať, sa podľa neho ani nezmienili o tom, že na Slovensku sú aj týrané deti a je tu problém so šikanou detí. Sme rodina chce preto sprísniť legislatívu s cieľom riešiť šikanu na školách a poskytnúť väčšiu ochranu týraným ženám a deťom pred násilníkom.

Kollár chce chrániť deti „aj pred niektorými nezodpovednými novinármi, ktorí svojimi senzáciechtivými článkami nepozerajú na deti.“ Chce docieliť, aby určité veci nebolo možné zverejňovať. Dodal, že ochrana detí a žien doteraz nebola témou jeho predvolebnej kampane, ale odteraz už bude.

Richterová vraj chce škodiť strane


Incident sa stal ešte v roku 2012 v Kollárovej vile v Miami na Floride. Predseda parlamentu zdôvodňuje svoj fyzický útok na Barboru Richterovú tým, že bola v tej chvíli nepríčetná, hodila ich dieťa na veľkú vzdialenosť a on sa obával, že by to mohla zopakovať. Na otázku, prečo s ňou potom mal ďalšie dieťa, odpovedal, „lebo sa to potom už neopakovalo.“

Políciu vraj nezavolal preto, že za taký útok by Richterová dostala v Amerike aj 20 rokov a nechcel, aby jeho dieťa vyrastalo bez mamy.

Dvanásť rokov sa tu nič nedialo, dokonca sme mali druhé dieťa a zrazu som pol roka atakovaný pani Richterovou každý deň na Facebooku,“ dodal Kollár, ktorý za tým vidí cieľ poškodiť hnutie Sme rodina vo voľbách.


Zdroj: SITA.sk - Kollár má na mimoriadnej schôdzi čeliť odvolávaniu, neotvorili ju ani v stredu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelenskyj telefonoval so Stoltenbergom, šéf NATO označil rozhovor ako „veľmi dobrý“
<< predchádzajúci článok
Otec žiačky, ktorá nakreslila obrázok proti vojne, žiadal trest smrti