Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

19. februára 2024

Komisia sa rozhodla prešetriť TikTok vo veci šírenia nevhodného obsahu pre deti. Europoslankyňa Lexmann ocenila tento krokEuroposlankyňa za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) Miriam Lexmann oceňuje, že Európska ...Zdieľať
img_9413_copy min 676x478 19.2.2024 (SITA.sk) - Europoslankyňa za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) Miriam Lexmann oceňuje, že Európska komisia začala konanie voči čínskej aplikácii TikTok.

Dôležitosť bezpečnosti detí na interneteBezpečnosť detí na internete pokladá za zásadnú otázku, preto víta, že sa Európska komisia rozhodla riadne prešetriť správanie sa TikToku v oblasti šírenia nelegálneho obsahu, ochrany maloletých a transparentnosti reklamy. Nová európska legislatíva pre digitálne služby ukladá online platformám zvýšenú zodpovednosť.

„Bezpečnosti občanov na internete sa dlhodobo venujem a už v apríli 2023 som vyzvala Komisiu a Radu, aby EÚ stanovila jednotný a spoločný postup v oblasti hodnotenia rizík a pravidiel transparentnosti tejto sociálnej siete,“ pripomenula Lexmann.

Viaceré úrady už zakázali TikTok


Zároveň poukázala na to, že viaceré úrady a inštitúcie západných krajín už pristúpili k zákazu používania tejto čínskej sociálnej siete štátnymi predstaviteľmi pre jej vysoké bezpečnostné riziko.

„Ak je čínska aplikácia TikTok uznaná ako hrozba pre naše inštitúcie, potom je hrozbou aj pre naše demokratické spoločnosti, a teda aj pre našich občanov,“ skonštatovala Lexmann.


Zdroj: SITA.sk - Komisia sa rozhodla prešetriť TikTok vo veci šírenia nevhodného obsahu pre deti. Europoslankyňa Lexmann ocenila tento krok © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nebezpečného ázijského komára tigrovaného zaznamenali na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Radíme: Kyslá kapusta obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie