Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

06. februára 2024

Spoločnosť Meta začne označovať obrázky a videá vytvorené umelou inteligenciou na platformách Facebook, Instagram a ThreadsSpoločnosť Meta pristupuje k obsahu vytvorenému umelou inteligenciou (AI) zodpovedne a od spustenia funkcie Meta AI označuje fotorealistické obrázky vytvorené pomocou tejto technológie ako „Imagined with AI”.Zdieľať
Spoločnosť Meta začne označovať obrázky a videá vytvorené umelou inteligenciou na platformách Facebook, Instagram a Threads

Meta v súčasnosti pracuje na spoločných štandardoch na identifikáciu obsahu vytvoreného umelou inteligenciou a čoskoro začne takto označovať všetok vizuálny AI obsah na svojich platformách.

Pri generovaní fotorealistických obrázkov pomocou funkcie Meta AI spoločnosť podniká niekoľko krokov, aby dala ľuďom najavo, že sa jedná o obsah vytvorený umelou inteligenciou, vrátane umiestnenia viditeľných značiek, neviditeľných vodoznakov a metadát vložených do grafických súborov. Schopnosť toto rozpoznať  umožní označovať obrázky generované umelou inteligenciou, ktoré používatelia zverejňujú na platformách Facebook, Instagram a Threads. Tieto funkcie teraz pripravuje spoločnosť Meta a v nasledujúcich mesiacoch sa začnú používať štítky vo všetkých podporovaných jazykoch. Ide o dôležitú súčasť zodpovedného prístupu spoločnosti k vytváraniu generatívnych funkcií AI.

Meta spolupracuje s ďalšími spoločnosťami v odvetví na vývoji spoločných štandardov na identifikáciu obsahu vytvoreného umelou inteligenciou. Združujú sa v rámci fóra Partnership for AI (PAI). Meta a ďalšie spoločnosti vyvíjajú špičkové nástroje, ktoré dokážu napríklad pomocou metadát identifikovať neviditeľné znaky, a to umožní označovať obrázky vytvorené AI od spoločností Google, OpenAI, Microsoft, Adobe, Midjourney a Shutterstock.

Zatiaľ čo ostatní na vývoji týchto funkcií pracujú, Meta už pridáva nástroj, ktorý používateľom umožňuje určiť, či zdieľajú video alebo zvuk vytvorený umelou inteligenciou. Ak budú používatelia v budúcnosti publikovať obsah s fotorealistickým videom alebo realisticky znejúcim zvukom, ktorý bol vytvorený alebo digitálne upravený umelou inteligenciou, budú musieť použiť tento nástroj. Ak tak neurobia, spoločnosť Meta im môže uložiť postih.

V prípade, že sa digitálne vytvorený alebo upravený obsah považuje za rizikový a môže vážne zavádzať verejnosť, spoločnosť Meta môže pridať viditeľnejšie označenie, aby poskytla používateľom viac informácií a kontextu.

Viac informácií o označovaní umelej inteligencie na platformách spoločnosti Meta a o prístupe spoločnosti k umelej inteligencii nájdete v najnovšom príspevku Nicka Clegga v Newsroome.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Facebook bez reklamy by mohol v EÚ pre desktop stáť 10 eur mesačne (3. 10. 2023)
 Na Facebooku prebiehala vražda v priamom prenose, polícia má páchateľa (20. 4. 2022)
 Facebook má mať na svedomí šírenie nenávisti a genocídu Rohingov, od firmy Meta žiadajú veľké odškodné (7. 12. 2021)
 Facebook: Príčinou výpadku bola chybná konfigurácia (5. 10. 2021)
 Facebook, Instagram a WhatsApp postihli rozsiahle výpadky, služby nefungujú ani na Slovensku (4. 10. 2021)
 USA hrozí šiestim krajinám, ktoré zaviedli dodatočné zdanenie ziskov Facebooku a Googlu, odvetnými clami (27. 3. 2021)
 Facebook v Austrálii odblokuje spravodajský obsah (23. 2. 2021)
 Aplikácie Facebooku hlásili masívne výpadky, postihli najmä užívateľov v Európe (10. 12. 2020)
 Vláda Šalamúnových ostrovov chce odstaviť Facebook (18. 11. 2020)
 Dozorná rada bude na Facebooku overovať vhodnosť obsahu, pracovať začne už na jeseň (24. 9. 2020)nasledujúci článok >>
V Bratislave predstavili nominantky ankety Slovenka roka 2024
<< predchádzajúci článok
Pri Skalnatej chate turistov vítajú obrovskí snehuliaci, pokračuje siedmy ročník Sympózia snehuliakov (foto)