Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. októbra 2020

Konferencia biskupov Slovenska zverejnila termín poslednej rozlúčky s diecéznym biskupom Štefanom Sečkomaktualizované 29. októbra, 09:08 V nemocnici v Levoči zomrel v stredu 28. októbra ráno spišský diecézny biskup Zdieľať
stefan secka 676x451 29.10.2020 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 29. októbra, 09:08


V nemocnici v Levoči zomrel v stredu 28. októbra ráno spišský diecézny biskup Štefan Sečka. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojej webovej stránke. Sečka trpel vážnou chorobu srdca a bol diabetik a, ako uvádza KBS, na následky týchto chorôb aj zomrel. Úmrtie nebolo spojené s ochorením COVID-19.

Posledná rozlúčka so zosnulým spišským diecéznym biskupom bude v utorok 3. novembra na Spišskej Kapitule. O 10:00 bude pohrebná svätá omša v Katedrále svätého Martina a po nej bude telo zosnulého biskupa pochované na cintoríne na Kapitule, informuje KBS.

Štefan Sečka sa narodil 6. júla 1953 v Spišskom Štvrtku. Za kňaza bol vysvätený v roku 1976 v Bratislave. V roku 1992 mu Svätý Otec Ján Pavol II. udelil titul Monsignor. V novembri 2002 bol KBS ustanovený za prezidenta Slovenskej katolíckej charity.

Pôsobil taktiež ako odborný asistent na Katedre katechetiky a pedagogiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku, Teologickej fakulte, Teologickom inštitúte v Spišskej Kapitule - Spišskom Podhradí. V roku 2011 bol Svätým Otcom Benediktom XVI. vymenovaný za spišského diecézneho biskupa. Úrad kánonicky prevzal 10. septembra 2011.


Zdroj: Webnoviny.sk - Konferencia biskupov Slovenska zverejnila termín poslednej rozlúčky s diecéznym biskupom Štefanom Sečkom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Macron oznámil nový lockdown vo Francúzsku
<< predchádzajúci článok
Nemecko zaznamenalo rekordný nárast infikovaných novým koronavírusom

Konferencia biskupov Slovenska zverejnila termín poslednej rozlúčky s diecéznym biskupom Štefanom Sečkom - diskusné fórum čitateľov