Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. apríla 2007

Kopecký bronzový na Jarnej cene BrnaJazdec Matador Motoršport Jan Kopecký skončil so svojím tímom na víkendovej Jarnej cene Brna na bronzovej pozícii. Na trojhodinových vytrvalostných pretekoch, ktoré otvárali domácu okruhovú sezónu, po ...Zdieľať

BRNO 30. apríla (WEBNOVINY) - Jazdec Matador Motoršport Jan Kopecký skončil so svojím tímom na víkendovej Jarnej cene Brna na bronzovej pozícii. Na trojhodinových vytrvalostných pretekoch, ktoré otvárali domácu okruhovú sezónu, po prvýkrát súťažil na tohtoročnej horúcej novinke - novom automobile Audi A4 DTM.

V sobotný podvečer sa na Masarykovom okruhu odohrala očakávaná bitka medzi okruhovými špeciálmi. V meranom tréningu dosiahlo Audi A4 DTM druhý najrýchlejší čas a Kopeckého tímový kolega Tomáš Kostka rozbiehal vytrvalostné preteky z druhého miesta. Strieborné Audi A4 DTM sa po prvej zákrute po štarte usadilo na tretej priečke a túto pozíciu si udržalo až do prvého striedania. Milan Maděryč po polovici pretekov odovzdával súťažné vozidlo na tretej pozícii a na Jana Kopeckého čakala najväčšia porcia kilometrov. Z koncentrácie ho nevyviedli ani plamene šľahajúce nad strechu automobilu, keď sa pri doplňovaní paliva vznietili benzínové výpary. Jeho tím tieto dramatické okamihy zvládol a Kopecký svojou jazdou potvrdzoval, že svoje okruhové kvality počas pôsobenia vo svetovej rely nestratil. Veľmi výrazne sťahoval náskok dvoch automobilov pred ním a skvelým predbiehajúcim manévrom sa prebojoval až na striebornú priečku. Jedno doplňovanie paliva naviac oproti konkurencii však posunulo jeho tím na konečnú bronzovú pozíciu.

„Štart s nádherným špeciálom Audi A4 DTM bol pre mňa vynikajúcou skúsenosťou. Počas voľného tréningu som si naň veľmi rýchlo privykol. V samotných pretekoch som sa snažil sťahovať náskok našich súperov. Bohužiaľ, v závere pretekov sa začalo stmievať a my sme mali problém s nedostatočnou svietivosťou reflektorov na našom automobile. Navyše sa nám nepodarilo eliminovať jedno tankovanie naviac, a tak sme skončili tretí,“ zhodnotil preteky Jan Kopecký. Ďalší jazdec Matador Motorsportu Robert Šenkýř skončil siedmy na automobile BMW M3 GTR.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český útočník Olesz sa už cíti ako člen Stümpelovej rodiny
<< predchádzajúci článok
Švédi dopísali Johanssona a Warga

Kopecký bronzový na Jarnej cene Brna - diskusné fórum čitateľov