Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. septembra 2018

Krajská Nadácia Dar pomohla vlani 75 žiadateľomNadácia Dar, ktorá podporuje chorých, starých, bezmocných, ale vyhľadáva aj mladé športové či umelecké talenty v Trnavskom kraji, rozdala vlani vyše 22.000 ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok
Trnava 30. septembra (TASR) – Nadácia Dar, ktorá podporuje chorých, starých, bezmocných, ale vyhľadáva aj mladé športové či umelecké talenty v Trnavskom kraji, rozdala vlani vyše 22.000 eur. Vyhovela tak dovedna 75 žiadateľom zo všetkých regiónov kraja.


V 47 prípadoch išlo o prostriedky určené na liečbu či rehabilitáciu v celkovej výške 14.850 eur, u 19 žiadateľov o charitatívnu podporu vo výške 5137 eur a v deviatich prípadoch o zakúpenie zdravotných pomôcok za 2760 eur.

Nadáciu založil už v roku 2004 Trnavský samosprávny kraj (TTSK) a odvtedy pomohol stovkám žiadateľov. Príjmom nadácie boli vlani výnosy v peňažnom ústave a jednorazový dar vo výške 3000 eur od predchádzajúceho predsedu TTSK Tibora Mikuša. Uvádza sa to v materiáli, ktorý krajskí poslanci prerokovali na svojom septembrovom zasadnutí.

Po vlaňajších voľbách sa zmenili orgány nadácie, správnu radu vedie súčasný predseda TTSK Jozef Viskupič. V orgánoch nadácie pracuje deväť členov, ktorým pomáhajú pracovníci odboru finančnej správy a sociálnej pomoci Úradu TTSK, všetci pracujú bez nároku na odmenu. Vďaka tomuto prístupu môžu byť všetky finančné prostriedky, okrem poplatkov, použité v prospech odkázaných či zdravotne postihnutých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Haváriu vetroňa v Essene neprežil pilot
<< predchádzajúci článok
Návrh o previerke NBÚ niektorých poslancov ešte nie je

Krajská Nadácia Dar pomohla vlani 75 žiadateľom - diskusné fórum čitateľov