Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2007

Krajský súd v Trenčíne rieši odvolanie v kauze bytov SipoxuKrajský súd v Trenčíne sa bude dnes zaoberať odvolaním voči rozsudku Okresného súdu v Trenčíne v kauze bytových domov v Bánovciach nad Bebravou, ktoré v roku 1994 získala firma Tatra Sipox ...Zdieľať

TRENČÍN 4. júla (WEBNOVINY) - Krajský súd v Trenčíne sa bude dnes zaoberať odvolaním voči rozsudku Okresného súdu v Trenčíne v kauze bytových domov v Bánovciach nad Bebravou, ktoré v roku 1994 získala firma Tatra Sipox podnikateľa Jozefa Majského pri privatizácii bánovskej Tatry.

Okresný súd vo februári zamietol žalobu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, v ktorej rezort žiadal vrátenie tatrováckych bytov. MH SR podalo žalobu na súčasného majiteľa bytov, spoločnosť Tatrabyt, a.s., aj na mesto Bánovce nad Bebravou. Podľa žaloby spoločnosť Tatra Sipox aj za pomoci mesta byty získala neoprávnene, pretože neboli predmetom privatizácie bývalej bánovskej Tatry. Okresný súd dospel k názoru, že boli.

Elena Igazová, predsedníčka Združenia bývalých tatrováckych bytov, ktoré zastrešuje takmer 600 nespokojných nájomcov, požiadala o väčšiu pojednávaciu miestnosť. Do Trenčína sa chystá minimálne jeden autobus s nespokojnými nájomníkmi. Tí chcú byty čo najskôr do svojho vlastníctva, pretože sa obávajú príchodu deregulácie nájomného a tým súvisiacej prípadnej straty strechy nad hlavou.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlodeji v Košiciach si odniesli aj 380 kg železného šrotu
<< predchádzajúci článok
Britský vyšetrovateľ pricestuje do Austrálie vypočuť lekára