22. februára 2015

Kráľ medzi kráľmi: Gáborík v dueli pod holým nebom víťazne skóroval

V úvodnom sobotňajšom zápase zámorskej NHL zvíťazili hokejisti Washingtonu Capitals nad New Yorkom Islanders 3:2 po samostatných nájazdoch. Jediným úspešným ...

Marián Gáborík Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Washington 21. februára (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase zámorskej NHL zvíťazili hokejisti Washingtonu Capitals nad New Yorkom Islanders 3:2 po samostatných nájazdoch. Jediným úspešným exekútorom v rozstrele bol domáci útočník Jevgenij Kuznecov. Slovák Jaroslav Halák tentoraz nechytal, v bránke "ostrovanov" sa predstavil Chad Johnson. V zostave Islanders chýbal aj slovenský obranca Ľubomír Višňovský.

Marán Gáborik strieľa gól na 2:1 v tretej tretine zápasu LA Kings - San Jose v sobotu 21. februára 2015 v Santa Clara, Kalifornia. Foto: TASR/AP/Marcio Jose Sanchez

V ďalšom stretnutí sa darilo LA Kings, ktoré v dueli pod holým nebom zdolalo San Jose 2:1. O triumfe "kráľov" rozhodol útočník Marián Gaborík, ktorý v 45. minúte strelil svoj 17. gól v sezóne a jeho tím si zaknihoval už siedme víťazstvo v sérii.

Víťazný gól Mariána Gáboríka:

Do štatistík sa zapísal aj Marko Daňo, ktorý asistoval pri jedinom presnom zásahu Columbusu. Blue Jakcets si však z Montrealu odviezli prehru 1:3. Poriadnu gólovú prestrelku videli diváci v Dallase, kde Detroit triumfoval 7:6 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese "červených krídel" zaznamenal dve asistencie, jeho spoluhráč Tomáš Jurčo jednu.