20. mája 2018

Kužmová vyhrala EMPIRE Slovak Open v Trnave: Vôbec som to nečakala

Na snímke Slovenka Viktória Kužmová.

Na snímke Slovenka Viktória Kužmová. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Trnava 20. mája (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa stala víťazkou antukového turnaja ITF EMPIRE Slovak Open v Trnave. Vo finále si poradila s treťou nasadenou Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou-Roygovou 6:4, 1:6, 6:1 a získala doposiaľ najcennejší titul v kariére. V pondelok bude prvýkrát v kariére figurovať v elitnej svetovej stovke.

V rebríčku WTA by sa mala posunúť na 84. miesto. Z MMSR si odnáša prémiu 15.200 USD pred zdanením a 140 bodov do rebríčka. Kužmová je druhou slovenskou singlovou víťazkou v Trnave po Anne Karolíne Schmiedlovej, ktorá triumfovala na dvorcoch TC EMPIRE v roku 2014. Cepedeová druhýkrát za sebou neuspela vo finále, vlani prehrala s Češkou Markétou Vondroušovou.

O osude prvého setu duelu medzi Kužmovou a Cepedeovou-Roygovou rozhodol piaty gem, v ktorom Slovenka prelomila súperkino podanie. Zverenka trénera Michala Mertiňáka hrala rýchlo a agresívne, výborne podávala. V druhom dejstve sa karta obrátila. Cepedeová-Roygová začala predvádzať typický juhoamerický antukový tenis založený na výbornom pohybe, nerobila takmer žiadne chyby a po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 5:0. V rozhodujúcom sete však dominovala Kužmová, na ktorej konto pribúdal jeden víťazný úder za druhým. Vďaka brejku vo štvrtom geme si vybudovala náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

"Bolo to veľmi ťažké, bola som už veľmi unavená. V treťom sete som dostala šancu na začiatku a som rada, že som to dotiahla do víťazného konca. Forma je dobrá, to ma teší. To, že som vyhrala turnaj na antuke som nečakala," povedala víťazka v prvej reakcii pre RTVS.

"Viktória hrala dobre, gratulujem jej. Ja som odohrala dobrý turnaj, ale nie som spokojná, pretože som vo finále prehrala," uviedla zdolaná finalistka.