Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2019

Lavína vo Vysokých Tatrách strhla maďarských horolezcovSkupinu maďarských horolezcov v piatok okolo obeda strhla pod Pfinovou kopou v Malej Studenej doline lavína. Podľa dostupných informácií ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: Facebook - Horská záchranná služba
Vysoké Tatry 22. februára (TASR) – Skupinu maďarských horolezcov v piatok okolo obeda strhla pod Pfinovou kopou v Malej Studenej doline lavína. Podľa dostupných informácií mala byť jedna osoba kriticky zasypaná.


Ako na svojej webovej stránke informuje Horská záchranná služba (HZS), v Tatrách panovali veľmi zlé poveternostné podmienky, snežilo a fúkal silný nárazový vietor. "Záchranári HZS sa s pomocou snežných skútrov dostali do doliny, odkiaľ museli pokračovať pozemne. Medzitým sa podarilo skupine horolezcov zasypaného lokalizovať a vyhrabať spod nánosu lavíny, žiaľ, nejavil známky života, preto bola okamžite začatá laická resuscitácia," uvádza sa na internete.

Postihnutého aj s pomocou dobrovoľných záchranárov HZS transportovali na Téryho chatu, kde sa pokračovalo v resuscitácii. "Tá bola po konzultácii s lekárom asi po hodine a pol ukončená. V najbližších hodinách sa rozhodne o ďalšom postupe záchranárov HZS," informuje stránka.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FICO: KALÁBRIJSKÁ PROKURATÚRA NEMÁ INFORMÁCIE O TELEFONÁTE S VADALOM
<< predchádzajúci článok
Bratislavský magistrát i Staré Mesto: Rozhorčeniu farmárov rozumieme

Lavína vo Vysokých Tatrách strhla maďarských horolezcov - diskusné fórum čitateľov