Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

22. júna 2019

Letné kúpalisko v Trebišove odštartovalo sezónuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann
 
Trebišov 22. júna (TASR) – Trebišovské letné kúpalisko odštartovalo v sobotu tohtoročnú sezónu. Najväčšou novinkou je celková obnova detského bazéna. Z rozpočtu Technických služieb mesta si to vyžiadalo viac ako 61.000 eur.


„Mesto Trebišov začalo s prípravou na letnú sezónu v areáli vodných športov už v marci tohto roka,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Trebišova Martina Mištaničová.

Mesto nainštalovalo nové prvky v detskom bazéne, fontánku v tvare huby, dve šmýkačky s vyústením do bazéna. „Ihrisko určené pre deti sme doplnili pieskoviskom, najmenší budú môcť počas leta využiť tabuľu na kreslenie, ktorá pribudla v areáli, rovnako ako aj detský nafukovací tobogan, čo bude asi najzaujímavejšia a najlákavejšia atraktivita pre malých návštevníkov trebišovského kúpaliska,“ vymenovala hovorkyňa.

Na kúpalisku si prídu na svoje aj čitatelia. V prvom týždni sprevádzkovania bude v areáli umiestnená aj mobilná drevená knižnica, v ktorej si nájdu tituly rôznych žánrov všetky vekové kategórie.

„Mesto nezabudlo ani na štandardné prípravné práce pred spustením prevádzky letného kúpaliska, akými sú kosba trávy, strihanie živého oplotenia, úprava všetkých päť ihrísk, vyčistenie a maľovanie bazénov,“ pokračovala Mištaničová.

Rekreanti sa môžu v areáli kúpaliska podľa hovorkyne počas celého leta osviežiť v bufetových stánkoch, dostupné budú aj zariadenia s pitnou vodou.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán si predvolal diplomata SAE v súvislosti so zostrelením dronu
<< predchádzajúci článok
The Rolling Stones pokračujú v turné s uzdraveným spevákom M. Jaggerom

Letné kúpalisko v Trebišove odštartovalo sezónu - diskusné fórum čitateľov