Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

03. mája 2020

Liečebné kúpele Piešťany čiastočne obnovia prevádzku, do práce sa vrátia desiatky zamestnancov



Slovenské liečebné kúpele Piešťany v najbližších dňoch aspoň čiastočne obnovia prevádzku.



Zdieľať
Liečebné kúpele Piešťany čiastočne obnovia prevádzku, do práce sa vrátia desiatky zamestnancov

V pondelok 4. mája začne poskytovať služby kúpeľný hotel Pro Patria, o týždeň neskôr hotel Esplanade a kúpele Smrdáky. Piešťanské kúpele zatvorili všetky svoje prevádzky 1. apríla, v obmedzenom režime fungovali už v priebehu marca.

„Prijímať budeme iba slovenských klientov, ktorým kúpeľnú liečbu hradí zdravotná poisťovňa. Všetci klienti budú pri nástupe podrobení rýchlemu Covid-19 testu a testovaní budú aj všetci zamestnanci. Wellness a fitness centrá, kozmetické salóny, reštaurácie, bary a kaviarne zostanú v dôsledku súčasných opatrení zatvorené,“ informoval agentúru SITA generálny riaditeľ kúpeľov Andreas Schuster.

 

V prvej fáze sa tak bude môcť podľa neho do práce vrátiť 150 až 200 zamestnancov. Kúpele zamestnávajú spolu približne 800 ľudí.

Piešťanské kúpele podľa informácií Okresného úradu v Trnave ponúkli časť svojich kapacít aj pre potreby povinnej štátnej karantény.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s. sú najväčšie kúpele na Slovensku s 200-ročnou históriou. Okrem poskytovania komplexnej kúpeľnej starostlivosti zameranej na liečbu reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu sa venujú aj zabezpečovaniu preventívnych, rehabilitačných a rekondičných pobytov. Vďaka kúpeľom, ich liečivej vode a bahnu sú Piešťany známe na celom svete.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Sme vzorom pre zahraničie. Minister vyzval nemocnice a lekárov, aby začali operovať a robiť „preventívky“
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku pribudol len jeden nový prípad na Covid-19 a naďalej stúpa počet vyliečených

Liečebné kúpele Piešťany čiastočne obnovia prevádzku, do práce sa vrátia desiatky zamestnancov - diskusné fórum čitateľov