11. mája 2013

Los Angeles postúpili, Zdeno Chára skóroval

Hokejisti Los Angeles Kings si zabezpečili postup do 2. kola play-off zámorskej súťaže NHL, "králi" zvíťazili doma nad hráčmi St. Louis Blues tesne 2:1. V drese hostí sedel počas ...

chara NEW YORK 11. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Los Angeles Kings si zabezpečili postup do 2. kola play-off zámorskej súťaže NHL, "králi" zvíťazili doma nad hráčmi St. Louis Blues tesne 2:1.

V drese hostí sedel počas celého duelu na striedačke slovenský brankár Jaroslav Halák. Kings zvíťazili 4:2 na zápasy.

Jediný gól Bostonu v domácom stretnutí proti Torontu (1:2) dal slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára. Urastený obranca si otvoril strelecký účet vo vyraďovacích bojoch. Jeho tím vedie v sérii 3:2.

Rovnaký stav je aj medzi Washingtonom a New York Rangers. Capitals vyhrali v metropole USA 2:1 po predĺžení. Rovnako pridaný čas potrebovali hokejisti Detroitu na anaheimských "káčerov". Stav tejto série je vyrovnaný 3:3.

Výsledky piatkových stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL:
(hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Štvrťfinále:

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) - stav série: 3:2
Góly: 52. CHÁRA (Krejčí, Seidenberg) - 32. Bozak, 42. MacArthur

Washington Capitals - New York Rangers 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 28. J. Ward (M. Johansson, Bäckström), 70. Ribeiro (Brouwer, Alzner) - 1. Boyle (Brassard, Girardi)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 4:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0) - stav série: 3:3
Góly: 19. Daciuk (Zetterberg, Ericsson), 47. Zetterberg (Samuelsson, Daciuk), 52. Cleary (Abdelkader, Filppula), 62. Zetterberg (Kronwall, Daciuk) - 32. Palmieri (Etem), 57. Etem, 58. B. Ryan (Perry, Beauchemin)

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - konečný výsledok série: 4:2
Góly: 13. Doughty (Fraser, D. King), 40. Penner (Scuderi) - 25. Porter (Polák, Backes)
Brankár Jaroslav Halák (St. Louis) nechytal.