Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

19. marca 2011

ĽS-HZDS podporí petíciu zdravotníkovRepublikové predstavenstvo Ľudovej strany – HZDS by dnes v Prešove malo vyjadriť podporu pre petíciu za záchranu slovenského ...Zdieľať
vladimir meciar Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar.Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Republikové predstavenstvo Ľudovej strany – HZDS by dnes v Prešove malo vyjadriť podporu pre petíciu za záchranu slovenského zdravotníctva pre občana.


Petičiari trvajú na tom, aby jediným akcionárom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. ostalo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a aby za jej záväzky ručil štát. Požadujú, aby štátne fakultné a univerzitné nemocnice ostali pod plnou kontrolou štátu. Signatári petície odmietajú centrálny zber zdravotných údajov o občanoch a umiestňovanie týchto údajov na internetovom portáli.

Predstavenstvo sa tiež bude zaoberať pomermi v strane a prípravou okresných a krajských snemov. Hlavný prejav prednesie predseda strany Vladimír Mečiar. Strana sa tiež pripravuje na celorepublikové oslavy 20. výročia vzniku strany. Tie by sa mali konať v máji v Banskej Bystrici, kde budú ocenení viacerí zakladatelia strany.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košickom kraji naďalej hrozia povodne
<< predchádzajúci článok
Z mesta Bengází počuť výbuchy a streľbu

ĽS-HZDS podporí petíciu zdravotníkov - diskusné fórum čitateľov

ozaj?19.3. 18:32:50