Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. decembra 2012

Ľudia na opustené zvieratká počas Vianoc nezabudliNa opustené zvieratká v útulku na bratislavských Poliankach si ľudia spomenuli aj počas vianočných sviatkov. Do bratislavského útulku Slobody zvierat prinášali pre odvrhnutých ...Zdieľať
pes and macka BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) - Na opustené zvieratká v útulku na bratislavských Poliankach si ľudia spomenuli aj počas vianočných sviatkov.


Do bratislavského útulku Slobody zvierat prinášali pre odvrhnutých domácich miláčikov krmivo, podstielky, hračky či oblečenie.

Ako pre agentúru SITA povedala predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová, ľudia priniesli také veci, o ktoré ich v predvianočnom období žiadali. Ako dodala, krmivo im vystačí na niekoľko mesiacov, čo útulku veľmi pomôže. Všetkým darcom srdečne poďakovala.

Podľa Pavly Dugovičovej počas tohtoročných Vianoc nezaznamenali zvýšený počet tzv. živých darčekov, ktoré končia v útulku po tom, ako ich ľudia dostanú pod vianočný stromček. Od 21. decembra im pribudlo 25 psíkov, čo je podľa nej porovnateľný počet s inými obdobiami v roku.

Za rovnaké obdobie nový domov našlo osem psov, ktorých adopcie boli zväčša vopred rezervované. Dugovičová vyzdvihla aktivitu ľudí, ktorí aj počas sviatkov chodili venčiť opustených psíkov v útulku. Dodala, že zvieratám to veľmi pomáha, no najväčšou pomocou pre zvieratko je adopcia a nový domov.

Do Slobody zvierat ročne príde približne tritisíc psíkov. Zhruba 450 z nich nájde svojich majiteľov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pakistanskí vojaci skončili v rukách talibanských militantov
<< predchádzajúci článok
Vrtuľník zachraňoval malého chlapca z Malaciek, nedýchal

Ľudia na opustené zvieratká počas Vianoc nezabudli - diskusné fórum čitateľov