24. júna 2013

Lukáš Lacko prehral na Wimbledone s dlháňom Ramom

lukas lacko Odporúčame aj:

Senzácia na Wimbledone, Rafael Nadal vypadol už v prvom kole

LONDÝN 24. júna (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne s Američanom Rajeevom Ramom v ich premiérovom vzájomnom dueli za 147 minút 5:7, 4:6, 7:6 (2), 2:6.

Zahral síce o 3 víťazné údery viac (55:52), ale zároveň mal oveľa horšiu štatistiku nevynútených chýb - 40:21.

Dvadsaťpäťročný piešťanský rodák Lacko, momentálne 79. vo svetovom rebríčku ATP, ťahá sériu šiestich nezdarov.

Od porovnateľne významného parížskeho antukového Roland Garros pauzoval pre zápal pľúc, takže nastúpil bez zápasovej praxe na zelenom povrchu.

Na Wimbledone štartoval šiesty raz. Minulý rok bol zverenec Ladislava Simona v 3. kole (má ho na konte aj z melbournských Australian Open 2012), vyradil ho Francúz Jo-Wilfried Tsonga.

Stále platí, že turnajovú dvojhru nad challengerovou úrovňou a mimo tímového Davis Cupu Lacko naposledy vyhral 14. januára v 1. kole melbournských Australian Open proti Luxemburčanovi Gillesovi Mullerovi.

Dvadsaťdeväťročný univerzál Ram figuruje na 86. priečke v hodnotení, nikdy nebol nad 78. pozíciou. Na tráve však dokáže zahrať: jediný singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu (2009, Newport) získal práve na tomto povrchu, a to ako kvalifikant.

Dlháň s indickými koreňmi Ram (193 cm) bol v minulosti jediný raz za grandslamovým 1. kolom - v januári na Australian Open prešiel cez Španiela Guillerma Garcíu-Lópeza. V stredu sa pokúsi posunúť si osobný rekord na veľkej štvorke, prekážkou mu bude Argentínčan Juan Monaco nasadený ako dvadsiaty druhý.

Niekdajší 44. hráč renkingu Lacko si z dvojhry na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka 2013 odnáša 10 bodov do počítačového poradia a prémiu 23 500 libier. V areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu sa ešte predstaví vo štvorhre s krajanom Filipom Poláškom. V 1. kole vyzvú dvojicu Julien Benneteau, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-11).

Dvojhra mužov - 1. kolo:
Rajeev Ram (USA) - Lukáš Lacko (SR) 7:5, 6:4, 6:7 (2), 6:2 za 147 minút (48, 34, 39, 26)