Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júla 2019

Macrona na Champs-Élysées vypískali, žlté vesty vypustili žlté balónyNa snímke naľavo francúzsky prezident Emmanuel Macron a vpravo náčelník generálneho štábu francúzskej armády generál Francois Lecointre počas slávnostnej vojenskej prehliadky pri príležistosti osláv 230. výročia dobytia Bastily ...Zdieľať
Na snímke naľavo francúzsky prezident Emmanuel Macron a vpravo náčelník generálneho štábu francúzskej armády generál Francois Lecointre počas slávnostnej vojenskej prehliadky pri príležistosti osláv 230. výročia dobytia Bastily na triede Champs-Élysées v Paríži v nedeľu 14. júla 2019. Foto: TASR/AP
Paríž 14. júla (TASR) - Prehliadku jednotiek sústredených v centre Paríža pri príležitosti štátneho sviatku - Dňa dobytia Bastily - v nedeľu narušila skupina demonštrantov, ktorí vypískali prezidenta Emmanuela Macrona.


Spravodajský portál France Info spresnil, že k incidentu došlo, keď Macron v spoločnosti veliteľa hlavného štábu francúzskej armády počas jazdy veliteľským vozidlom zdravil zhromaždené jednotky.

Ako informovala televízia France 2, narušiteľmi bola skupina 20 až 50 demonštrantov, ktorí stáli uprostred davu divákov prizerajúcich sa defilé.

Niektorí z aktivistov skandovali aj "Macron demisiu" a následne vypustili žlté balóny - nový symbol protivládneho protestného hnutia žltých viest, dodala France 2.

Podľa televízie BFM sa títo aktivisti v čase prejazdu veliteľského auta demonštratívne otočili Macronovi chrbtom a vypískali ho.

BFM dodala, že títo demonštranti nemohli mať počas svojej akcie na Champs-Élysées oblečené žlté bezpečnostné vesty, ktoré sa vlani na jeseň stali symbolom protivládneho hnutia.

Ako vysvetlila BFM, polícia im ich zrejme zhabala počas osobnej prehliadky, ktorou musel prejsť každý z divákov. BFM špekulovala, že práve z tohto dôvodu aktivisti na seba upozornili žltými balónmi.

Macron sa po obhliadke jednotiek presunul na Námestie svornosti, kde v spoločnosti hláv štátov a vlád viacerých európskych krajín sledoval slávnostnú vojenskú prehliadku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia pátra po Ľ. Kolesárovi z Dolného Lieskova, odišiel z nemocnice
<< predchádzajúci článok
Na chovateľskom dni vo Vychylovke bude i súťaž v králičom hope

Macrona na Champs-Élysées vypískali, žlté vesty vypustili žlté balóny - diskusné fórum čitateľov