![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Utorok 16.12.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Albína
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilustračná snímka Foto: TASR/APLetka šiestich gripenov sa vracala z cvičenia ostrej streľby zo severošvédskeho letiska Vidsel. Jedna zo stíhačiek pre poruchu nemohlo využiť celú zásobu pohonných látok, preto sa pilot rozhodol v súlade s bezpečnostnými predpismi núdzovo pristáť na najbližšom letisku, ktorým boli Košice.
Letku smerujúcu na základňu v Kecskeméte sprevádzalo zo Švédska vojenské dopravné lietadlo An-26, ktoré podľa informácií denníka Magyar Nemzet tiež pristálo v Košiciach, aby sa mechanici na jeho palube pokúsili odstrániť poruchu.
Podľa Magyat Nemzetu švédska stíhačka gripen vo farbách maďarskej armády po poruche motora pristávala zatiaľ iba raz - v Kecskeméte v roku 2011. Dnešný prípad núdzového pristátia v zahraničí bol prvým.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
