Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

Maďarský parlament schválil zdanenie podpory na pomoc prisťahovalectvuBudova parlamentu v Budapešti.Zdieľať
Budova parlamentu v Budapešti. Foto: TASR/AP
Budapešť 20. júla (TASR) - Poslanci maďarského parlamentu v piatok schválili novelu daňového zákona a návrh na mimoriadne zdanenie zahraničného financovania podpory prisťahovalectva, informovala agentúra MTI.


Organizácie sídliace v Maďarsku, ktorých činnosť smeruje k podpore prisťahovalectva, budú v zmysle prijatého zákona musieť zaplatiť 25-percentnú daň zo všetkých zahraničných finančných príspevkov. Príjmy z tejto dane budú slúžiť výhradne na financovanie úloh spojených s ochranou štátnych hraníc, píše MTI.

Do činností na podporu prisťahovalectva právna norma zaraďuje mediálnu kampaň, semináre pre médiá, vybudovanie a prevádzkovanie sietí na podporu prisťahovalectva, organizovanie vzdelávania, ale aj propagandu v prospech prisťahovalectva.

V rámci novely daňového zákona poslanci schválili v piatok aj viaceré úpravy daní, medzi nimi aj rozšírenie daňových úľav pre viacdetné rodiny.

Parlament 20. júna v súvislosti s prisťahovalectvom prijal aj návrh balíka zákonov na potlačenie migrácie. Podľa neho bude možné napomáhanie a podporu ilegálneho prisťahovalectva trestne stíhať.

Európska komisia (EK) vo štvrtok iniciovala právne konanie voči Maďarsku pre uvedený balík označovaný ako "Zastavme Sorosa".

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EUROVEA CITY – nová štvrť v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Po povodniach ostávajú niektoré trasy vo Vysokých Tatrách nepriechodné

Maďarský parlament schválil zdanenie podpory na pomoc prisťahovalectvu - diskusné fórum čitateľov