24hod.sk    Auto moto

19. augusta 2012

Majstrami Slovakia Ringu sa stali jazdci Buurman a Bartels

Nedeľňajšie preteky motoristických majstrovstiev sveta GT1 na Slovakia Ringu vyhrala posádka Vita4one Racing Team v zložení Yelmer Buurman, Michael Bartels s vozidlom BMW E89 Z4. Na ...

kvalifikacia na preteky serialu ms fia ORECHOVÁ POTÔŇ 19. augusta (WEBNOVINY) - Nedeľňajšie preteky motoristických majstrovstiev sveta GT1 na Slovakia Ringu vyhrala posádka Vita4one Racing Team v zložení Yelmer Buurman, Michael Bartels s vozidlom BMW E89 Z4.

Na druhom mieste došli do cieľa Marc Basseng a Markus Winkelhock z tímu All-inkl.com Münnich Motorsport s vozidlom Mercedes-Benz SLS AMG GT3.

Na tretiu pódiovú priečku sa v nedeľu postavili Nikolaus Mayr-Melnhof a Mathias Lauda na druhom vozidle BMW E89 Z4.

Obrazom: Rýchlo a zbesilo v Orechovej Potôni

Slovenský pretekár Štefan Rosina si za volant napokon nesadol, pretože jeho tímový kolega Albert von Thurn und Taxis dostal na ich Lamborghini Gallardo LP 560-4 z tímu Reiter Engineering pomalý defekt a vozidlo musel odstaviť ešte pred plánovanou výmenou jazdcov.

"Bol to úžasný víkend, ideálny," povedal Yelmer Buurman z víťaznej posádky. "V sobotu sme získali pole position a v nedeľu sme vyhrali znova. Cítime sa tu ako doma. Vysoké teploty nám pomohli, no zrejme nie tak, ako v Moskve či na Nürburgringu. Každopádne, cítili sme sa na Slovensku ako ryby vo vode," dodal Buurman.

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský mal v sobotu na okruhu Slovakia Ring nehodu. Nezvládol svoje Ferrari a pri výjazde z druhej zákruty vo vysokej rýchlosti čelne narazil do bariéry.