Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. mája 2019

Maloobchodná sieť Carrefour údajne zvažuje predaj časti biznisu v ČíneIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TESCO STORES SR
Paríž 20. mája (TASR) - Francúzsky maloobchodný reťazec skúma možnosti predaja menšinového podielu vo svojom stratovom biznise v Číne. Uviedla to agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené s informáciami.


Čínsky biznis najväčšej európskej maloobchodnej siete má hodnotu okolo 1 miliardy USD (895,09 milióna eur), uviedli zdroje s tým, že reťazec v tejto veci oslovil banku BNP Paribas. Okrem toho zdroje dodali, že francúzska firma čaká na výsledky predaja čínskej divízie nemeckej spoločnosti Metro, aby presnejšie odhadla úroveň záujmu.

Hovorkyňa Carrefouru ešte začiatkom mája uviedla, že predaj čínskych aktív "nie je na programe dňa". V piatok (17. 5.) na nové otázky o možnosti predaja časti aktív reagovala, že "v tejto veci nemôže povedať nič nové".

Carrefour pôsobí na čínskom trhu od roku 1995, posledné roky sa mu však nedarí. Vlani klesli tržby spoločnosti z jej čínskych aktív na porovnateľnej báze o 5,9 % na 4,1 miliardy eur. Tlak na reťazec zvyšuje najmä konkurencia domácich sietí, ako aj rastúci záujem obyvateľov nakupovať tovar cez internet.

(1 EUR = 1,1172 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demokratická strana kladie dôraz na rozvoj regiónov a vodné zdroje
<< predchádzajúci článok
Rezort zdravotníctva robí opatrenia na zvýšenie počtu lekárov v SR

Maloobchodná sieť Carrefour údajne zvažuje predaj časti biznisu v Číne - diskusné fórum čitateľov