Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. decembra 2020

Maloobchodníci vyzývajú vládu k činom, mnohé podniky po Vianociach možno už neotvoriaPomoc štátu je v čase koronakrízy podľa Iniciatívy slovenských maloobchodníkov (ISKM) nedostatočná a ...Zdieľať
gettyimages 1219961506 676x428 8.12.2020  - Pomoc štátu je v čase koronakrízy podľa Iniciatívy slovenských maloobchodníkov (ISKM) nedostatočná a podnikateľom už dochádza trpezlivosť. Aj preto ISKM rozumie súčasnému rozhorčeniu viacerých majiteľov reštaurácii, ktorí pohrozili protestným otváraním podnikov.


Maloobchodníci a špeciálne gastro prevádzky totiž patria podľa iniciatívy k najviac zasiahnutým častiam slovenskej ekonomiky. Informoval o tom v utorok predseda ISKM Daniel Krakovský.

 

 

Opatrenia si vyberajú svoju daň


Chaotické opatrenia a rozhodnutia vlády obmedzujú podľa Krakovského podnikanie gastro prevádzok nepretržite od začiatku pandémie a postupne si vyberajú svoju daň. Veľká časť maloobchodníkov je už na pokraji definitívneho zatvorenia prevádzok. Ani v tejto situácii s podnikateľmi štát podľa ISKM nekomunikuje a problémy ignoruje.


„Viacerí naši členovia avizovali, že ak nepríde rýchla a účinná pomoc štátu, po vianočných sviatkoch svoje prevádzky už neotvoria. Znamenalo by to nielen likvidáciu mnohých desiatky rokov budovaných spoločností, ale hlavne prepustenie ich zamestnancov,“ povedal Daniel Krakovský.

 

Protipandemické opatrenia sú likvidačné


ISKM negatívne vníma, že avizovaná podpora na zamestnancov podľa novej schémy stále nebola zrealizovaná, mnohým maloobchodníkom ešte nedorazili k podpisu ani dodatky zmlúv na poskytnutie.

"Opätovne tak vyzývame vládu SR a príslušné ministerstvá, aby sa začali čím skôr zaoberať situáciou slovenských maloobchodníkov a nedopustili ich likvidáciu v dôsledku protipandemických opatrení," uzavrel Krakovský.

Iniciatíva slovenských maloobchodníkov združuje desiatky maloobchodných spoločností, od najmenších prevádzok zamestnávajúcich niekoľko zamestnancov až po veľké siete s tisíckami zamestnancov. Medzi jej zakladateľov patria firmy Nay, Martinus, LPP Slovakia, Regal Burger, Phočkáren a Sportsman. Maloobchod v SR zamestnáva približne 300-tisíc ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Maloobchodníci vyzývajú vládu k činom, mnohé podniky po Vianociach možno už neotvoria © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: V nemocniciach je hospitalizovaných už viac ako 2000 pacientov (8. 12. 2020)
 Lockdown je podľa ministra Naďa jedno z riešení, ako zabrániť úmrtiam na COVID-19 (8. 12. 2020)
 Koronavírus v Bratislave dvíha počty nových nakazených, primátor Vallo vyzval k zodpovednosti (8. 12. 2020)
 Krajčí: Situácia v slovenských nemocniciach je vážna. (8. 12. 2020)
 V košickej nemocnici leží najviac ľudí s COVID-19 od začiatku pandémie, pribúdajú aj mladší pacienti (8. 12. 2020)
 Pellegrini chce na predĺženie núdzového stavu hlasy aspoň 90 poslancov, požaduje aj súhlas prezidentky (8. 12. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo takmer 2-tisíc nakazených, ale vyliečených je opäť viac (8. 12. 2020)
 Svetové líderky bojujú proti COVID-19 lepšie ako muži. V týchto krajinách ženský element zachraňuje životy (8. 12. 2020)
 Núdzový stav na Slovensku bude možné predĺžiť, minister Krajčí sa vyjadril aj k možnému lockdownu (7. 12. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli stovky nových prípadov, ale počet mŕtvych presiahol hranicu tisíc (7. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Bödör vraj zvykol telefonovať s politikmi, Slobodník spomínal „Fika“, Matoviča aj „kapitána“
<< predchádzajúci článok
Lockdown je podľa ministra Naďa jedno z riešení, ako zabrániť úmrtiam na COVID-19

Maloobchodníci vyzývajú vládu k činom, mnohé podniky po Vianociach možno už neotvoria - diskusné fórum čitateľov