Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Malta zverejnila šokujúcu snímku mŕtveho muža na dne gumeného člnailustračná snímka.Zdieľať
ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Valletta 13. augusta (TASR) - Maltské ozbrojené sily zverejnili v utorok drásajúcu fotografiu dvoch mužov, údajne migrantov, ktorých našli v gumenom člne pri pobreží ostrovnej krajiny. Jeden muž bol mŕtvy a druhý v kritickom stave, preto ho letecky previezli do nemocnice. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.


Loď maltskej vojenskej hliadky objavila gumený čln v pondelok večer. Obaja muži sa údajne pokúšali preplaviť cez Stredozemné more do Európy, uviedli zdroje z maltskej vlády pre denník Times of Malta.

Letecká snímka gumeného člna zverejnená maltskými ozbrojenými silami zachytáva dvoch mužov ležiacich na dne plavidla a s motorom vytiahnutým von z vody.

Maltský minister vnútra Michael Farrugia tiež zverejnil fotografiu na Twitteri a uviedol, že jedného z mužov našli "ležať na mŕtvole druhého migranta".

"Toto robia (maltské ozbrojené sily) každý boží deň. Nemôžeme to robiť sami,"
napísal Farrugia.

Zachráneného muža vrtuľník previezol na pobrežie Malty a okamžite do nemocnice. Mŕtveho priviezla na pobrežie hliadkujúca loď, dodali ozbrojené sily v oznámení.

Podľa Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) zahynulo tento rok od januára do júna 597 ľudí, keď sa pokúšali preplaviť Stredozemné more do Európy.

Na dvoch rôznych lodiach humanitárnych organizácií je v súčasnosti uviaznutých vyše 500 migrantov, ale týmto plavidlám odmietajú povoliť zakotvenie v európskych prístavoch. Na palube lode mimovládnej organizácie Open Arms sa napríklad nachádza 151 migrantov, ktorí čakajú na mori už 12 dní.

Malta v pondelok evakuovala z lode Open Arms registrovanej v Španielsku osem ľudí, keďže humanitárna organizácia varovala, že dvaja z nich potrebujú špecializovanú lekárku pomoc. Ďalší šiesti z týchto ľudí sú členovia rodiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HAZARDNÁ JAZDA: Opilec sa rútil na ceste rýchlosťou 169 km/h
<< predchádzajúci článok
Austrian Airlines prepravili v prvom polroku 8,3 milióna cestujúcich

Malta zverejnila šokujúcu snímku mŕtveho muža na dne gumeného člna - diskusné fórum čitateľov