02. októbra 2022

Maratón mieru 2022: Reuben Kiprop Kerio dosiahol na 99. ročníku maratónu mieru tretie víťazstvo

Najväčší favorit na titul najlepšieho Slováka Tibor Sahajda z pretekov odstúpil.

Kenský bežec Reuben Kiprop Kerio vyhral 99. ročník Maratónu mieru v Košiciach. 28-ročný maratónec obhájil víťazstvo z minulého roku. Kerio v Košiciach zvíťazil po tretíkrát v kariére pri svojom štvrtom štarte. Medzi ženami vyhrala Keňanka Margaret Agaiová v novom rekorde podujatia.

28-ročný Kerio zaznamenal čas 2:07:16 hod a oproti minulému roku bol rýchlejší o dve sekundy. Za rekordom podujatia zaostal o 15 sekúnd. Iba tri sekundy stratili na víťaza Etiópčania Aychew Dessie na druhom mieste a tretí Yohans Tadesse. Najlepším Slovákom bol Marián Zimmermann na 9. mieste.

Agaiová dosiahla čas 2:24:04 hod a prekonala rekord Etiópčanky Kumely Tadesy Ayantuovej z minulého roku o 31 sekúnd. Minuloročná víťazka dobehla do cieľa na druhom mieste so stratou 25 sekúnd za víťazkou. Tretia skončila ďalšia Etiópčanka Bone Chelukeová.

UPOZORNENIE: Správu rozširujeme o ďalšie informácie

Medzinárodný maratón mieru vyhral Keňan Kerio, z Košíc si odniesol už tretiu zlatú medailu