Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. augusta 2013

Masový vrah Breivik chce ísť na univerzitu, rektor to nevylúčilAnders Behring Breivik sa prihlásil na štúdium na univerzite v Osle. Rektor Ole Petter Ottersen dnes agentúru Associated Press povedal, že väzňov posudzujú podľa rovnakých kritérií ako ostatných ...Zdieľať
Štokholm 1. augusta (TASR) - Anders Behring Breivik sa prihlásil na štúdium na univerzite v Osle. Rektor Ole Petter Ottersen dnes agentúru Associated Press povedal, že väzňov posudzujú podľa rovnakých kritérií ako ostatných uchádzačov. Ak sú prijatí, dostanú študijné materiály, aby mohli študovať samostatne.


Pravicový extrémista tak podľa AP podrobuje skúške nórsky systém, ktorý sa snaží väzňov prevychovávať, nie iba trestať. Breivik pred dvoma rokmi pripravil o život 77 ľudí. Teraz chce študovať politickú vedu. Ak ho na štúdium prijmú, podľa väzenských a univerzitných predstaviteľov sa bude môcť učiť vo svojej cele.

Iní, napríklad ministerka školstva Kristin Halvorsenová, si myslia, že Breivik je zvláštny prípad a nemal by mať rovnaké práva ako ostatní väzni.

Prijímacie konanie na univerzitu sa skončí tento mesiac.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri výstavbe City arény v Trnave našli leteckú bombu
<< predchádzajúci článok
Rekordný júl pre Chrysler, má najlepší predaj za posledné roky

Masový vrah Breivik chce ísť na univerzitu, rektor to nevylúčil - diskusné fórum čitateľov